Polska pracownia Viva Design z Rzeszowa na gali German Design Award

Wybierz pozycję z menu na górze strony lub wpisz czego szukasz:

Przeczytaj naszą relację z Gali wręczenia nagród German Design Award 2020.

O nagrodzie

German Design Award, to nagroda przyznawana przez GErman Design COuncil. Jest to najbardziej prestiżowa i najbardziej rozpoznawalna nagroda dla projektantów, wręczana na rynku niemieckim. W dniu 07 lutego 2020 rozpoczęły się targi Ambiente we Frankfurcie nad Menem. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia targów Ambiente była uroczysta gala wręczenia tej prestiżowej nagrody, na którą zostaliśmy zaproszeni przez organizatora konkursu – German Design Council.

Nagroda dla naszej pracowni została nam przyznana za realizację: Luksusowy apartament w Warszawie.

Nagroda German Design Award 2020 dla polskiej pracowni projektowania wnętrz Viva Design z Rzeszowa
German Design Award 2020 dla Viva Design Rzeszów

Film z wyjazdu

Zachęcamy także do obejrzenia naszej relacji wideo z wyjazdu. Zobaczycie tutaj kilka stoisk na targach Ambiente 2020 we Frankfurcie a także galę rozdania nagród German Design Award 2020. Dalsza część tekstu pod filmem.

Relacja Viva Design z gali German Design Award

Garść wspomnień

Wizyta na targach Ambiente w tym roku miała dla nas wymiar symboliczny i wiązała się ze wspomnieniami. W 2013 roku, gdy Marcin Steciak pracował w największej firmie informatycznej w Rzeszowie a Basia Kułak-Steciak sama prowadziła pracownię projektowania wnętrz Viva Design, zdecydowaliśmy o tym, że chcemy odwiedzić zagraniczne targi wnętrzarskie, aby zobaczyć aktualnie obowiązujące trendy w branży projektowania wnętrz. Ze względu na istniejące wtedy bezpośrednie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Frankfurtu, wybraliśmy targi Ambiente we Frankfurcie. To podczas wizyty na targach w 2014 roku, Marcin Steciak zdecydował o tym, że rezygnuje z pracy na etacie i wspólnie z żoną będzie prowadził pracownię projektowania wnętrz Viva Design. Po sześciu latach od naszego wspólnego wyjazdu branżowego, pojechaliśmy znów do Frankfurtu nad Menem na targi Ambiente, aby odebrać najważniejszą jak dotąd nagrodę dla pracowni Viva Design. Przygotowując ten artykuł, odnaleźliśmy jedyne zachowane zdjęcie Basi z targów w 2014 roku. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, okazało się, że zostało ono zrobione na wystawie German Design Award 2014 :).

Zdjęcia - Barbara Kułak Steciak z pracowni projektowania wnętrz Viva Design z Rzeszowa na targach Ambiente we Frankfurcie - luty 2014, projekty wnętrz, architektura wnetrz, Rzeszow, architektura wnętrz, pod klucz, architekt wnętrz
Zdjęcia – Barbara Kułak Steciak z pracowni projektowania wnętrz Viva Design z Rzeszowa na targach Ambiente we Frankfurcie – luty 2014, projekty wnętrz, architektura wnetrz, Rzeszow, architektura wnętrz, pod klucz, architekt wnętrz

Podróż na targi Ambiente

W piątek 07. lutego 2020, około 6.00 rano wylecieliśmy z lotniska Jasionka w Rzeszowie do Monachium. Po wylądowaniu szybko przesiedliśmy się na samolot do Frankfurtu i około godziny 10.00 wylądowaliśmy na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Tutaj mieliśmy szybko i bez kłopotów trafić na autobus transferowy na teren targów, jednak po pół godzinnych poszukiwaniach tego autobusu, poddaliśmy się i pojechaliśmy na teren targów koleją podmiejską.

Barbara Kułak-Steciak i Marcin Steciak w drodze na targi Ambiente 2020 i galę wręczenia nagrody German Design Award 2020 dla pracowni Viva Design
Zdjęcie Barbary i Marcina Steciak w drodze a galę German Design Award 2020

Zwiedzanie hali Interior Design

Zgodnie z planem ułożonym jeszcze w Rzeszowie, mieliśmy teraz czas do godziny 13.30 na zwiedzanie. Wybraliśmy teren hali 8.0 opisanej na prospekcie jako: Interior Design.
Poniżej kilka zdjęć z inspiracjami, wykonanych przez nas podczas zwiedzania hali 8.0 – Interior Design.

Gala German Design Award 2020

Około godziny 13.30 dotarliśmy na uroczyste przyjęcie przed galą wręczenia nagród. Odebraliśmy naszą nagrodę i fotograf obsługujący imprezę zrobił nam pamiątkowe zdjęcie na oficjalnej ściance. Zrobiliśmy sobie jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć i o godzinie 14.00 w budynku Forum rozpoczęła się uroczysta Gala , którą otworzył prezes Messe Frankfurt GmbH, Pan Detlef Braun. Zaraz po nim głos zabrał Prezes German Design Council, profesor Peter Pfeiffer. Podczas gali wręczono złote nagrody, nagrodę publiczności, nagrodę dla osobowości roku – Jaspera Morrisona a także nagrodę dla młodych projektantów.

Powrót do Rzeszowa

Po zakończeniu uroczystości, wróciliśmy na przyjęcie i około godziny 17.00 postanowiliśmy, że idziemy zwiedzać hale 1.0 i 1.1 – opisane jako Kitchen Trends. Po wejściu na hale okazało się, że znajdują się tutaj elementy będące wyposażeniem kuchni – młynki do pieprzu, sztućce, kubki, szklanki, wyciskarki do soków i inne tego typu rzeczy. My spodziewaliśmy się raczej nowych wzorów fornirów, blatów, rozwiązań poprawiających ergonomię pracy w kuchni, itp. Po kilku minutach postanowiliśmy, że kończymy zwiedzanie i jedziemy na lotnisko. Tym razem sprawnie udało nam się odnaleźć autobus transferowy na lotnisko. Po drodze opublikowaliśmy informacje na temat otrzymanej nagrody w mediach społecznościowych. Około 23.20 wylądowaliśmy w Rzeszowie i kilka minut przed północą byliśmy u siebie w domu.

Podsumowanie

Jesteśmy szczególnie dumni z przyznania nam tej nagrody. Jest to druga międzynarodowa nagroda przyznana pracowni projektowania wnętrz Viva Design w 2019 roku. Tutaj możesz przeczytać artykuł na temat nagrody A`Design Award: 2019: Nagroda A`Design Award dla Viva Design.

Dziękujemy klientom za zaufanie i wyjątkową atmosferę współpracy. Dziękujemy wykonawcom za zrealizowanie pracy w wyjątkowej jakości, zgodnie z naszym projektem. Dziękujemy dostawcom za terminową realizacje kompletnych zamówień. Dziękujemy Krzysztofowi Czaporowi za świetne zdjęcia z nagrodzonej realizacji.

Więcej informacji na temat nagrody można przeczytaj klikając TUTAJ.

Udostępnij artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Kategorie Bloga

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania