Przytulna i luksusowo urządzona kuchnia - Viva Design
18
Lis

Co powinien zawierać dobry projekt wnętrz?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co powinien zawierać w sobie dobry projekt wnętrz, to tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Projekt wnętrz – tytułem wstępu

Poniżej znajdują się informacje na temat każdej z usług realizowanych przez pracownię projektowania wnętrz Viva Design w ramach procesu przygotowania projektu wnętrz (według naszych klientów jesteśmy najlepszą pracownią projektowania wnętrz w Polsce – przeczytaj więcej klikając TUTAJ). Przy każdej usłudze znajduje się krótkie wyjaśnienie na czym ona polega.

Klikając TUTAJ można obejrzeć jak wygląda komplet projektów, wizualizacje oraz zestawienie materiałów dla mieszkania o powierzchni 130 m2 w Warszawie, które zdobyło prestiżowe zagraniczne nagrody.


Projekt wnętrz – spotkanie inicjujące

Na samym początku naszej współpracy, spotykamy się z Państwem, aby poznać oczekiwania dotyczące wnętrz które mamy wspólnie zaprojektować. Ponieważ do Państwo będziecie mieszkać w swoich wnętrzach i musicie się dobrze w nich czuć, dlatego poprosimy Państwa o przyniesienie ze sobą kilku zdjęć z inspiracjami wnętrz, które się Państwu podobają. W trakcie spotkania zadamy Państwu przysłowiowe “sto pytań” na temat każdego z projektowanych pomieszczeń :). Spotkanie inicjujące na temat projektu wnętrz trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin (zależnie od powierzchni do projektowania). Jeżeli jesteście Państwo wobec nas szczerzy, to przygotowany przez nas projekt wnętrz, zachwyci Państwa – często słyszymy na spotkaniach “nie mogę w to uwierzyć – to cała ja”.

spotkanie_inicjujące


Projekt wnętrz – inwentaryzacja

Przed rozpoczęciem prac projektowych, przyjeżdżamy do Państwa aby obejrzeć budowę i dokonujemy szczegółowych pomiarów wnętrz. Dzięki temu przygotowujemy projekt wnętrz w oparciu o rzeczywiste wymiary pomieszczeń. Dzięki temu można zamówić odpowiednią ilość materiałów a także ograniczyć ryzyko wystąpienia istotnych komplikacji na etapie prac wykończeniowych.

Inwentaryzacja wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, Viva Design Rzeszów


Projekt wnętrz – model wnętrz 3D

Ponieważ w naszej pracowni korzystamy z profesjonalnych programów do projektowania wnętrz, możemy przygotować dla Państwa oryginalny projekt wnętrz i zaprezentować go w oryginalnej formie. Podczas spotkania, będziemy mogli z Państwem spacerować po trójwymiarowych wnętrzach. Dzięki temu macie Państwo możliwość wyobrazić sobie spacer po Państwa domu lub mieszkaniu.

Model wnętrz 3D, wizualizacja wnętrz, spacer po wnętrzach, projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt wnętrz – projekt funkcjonalny 3D

Projekt funkcjonalny służy do pokazania Państwu koncepcji rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia we wnętrzach. Na podstawie zatwierdzonego przez Państwa projektu układu funkcjonalnego tworzymy wszystkie pozostałe projekty. Bardzo prosimy o uważną analizę przez Państwa tego projektu, gdyż wprowadzanie jakichkolwiek zmian po akceptacji tego projektu opóźnia prace projektowe. Zgłoszenie zmian na etapie prac wykonawczych zazwyczaj będzie wiązać się dla Państwa z dodatkowymi kosztami. Udostępniamy Państwu także projekt funkcjonalny w postaci rzutu 2D.

projekt funkcjonalny 3D, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, viva design


Projekt wnętrz – projekt elektryki

W każdym z projektowanych przez nas wnętrz zmieniamy projekt elektryki. Często klienci dzwonią do nas i mówią, że oin już mają elektrykę i nie chcą jej zmieniać. Za każdym razem mówię im, że nie ma takiej możliwości, abyśmy dostosowali projekt wnętrz do istniejącej elektryki. Poprawna kolejność jest odwrotna. Najpierw tworzymy projekt wnętrz a następnie zastanawiamy się co i jak chcielibyśmy podświetlić. Zmiany w elektryce w naszych projektach wnętrz zawsze są wymagane. Z tego powodu sugerujemy wykonać instalacje w domu zgodnie z naszym projektem a w przypadku gdy kupujecie Państwo mieszkanie od dewelopera, można rozważyć zgłoszenie odpowiednich poprawek lokatorskich na postawie naszego projektu, aby zapłacić za instalację jeden raz. Takie podejście rozwiązuje także w niektórych przypadkach kwestie związane z gwarancją na instalacje elektryczną od dewelopera.
Przygotowany przez nas projekt elektryki służy wykonawcy elektryki do wykonania wymaganych przeróbek instalacji. Określamy na nim umiejscowienie punktów świetlnych, ich rodzaj (np. lampa wisząca, lampa podtynkowa, taśma LED), czy oświetlenie ma być ściemniane oraz sposób świecenia i gaszenia każdego ze świateł. Na jego podstawie projektu elektryki, w późniejszym etapie przygotowywana jest propozycja konkretnych modeli lamp. Projekt elektryki służy także wykonawcy do oszacowania kosztów prac przez elektryka.

Projekt elektryki, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt wnętrz – projekt hydrauliki

W przypadku hydrauliki zmiany nie zawsze są możliwe. Szczególnie dotyczy to pionów WC, gdzie zazwyczaj mamy jedynie możliwość przesunięcia miski WC nie więcej niż dwa metry od miejsca zaprojektowanego przez dewelopera lub architekta. W przypadku pozostałych punktów wodnych (zlew kuchenny, umywalki, wanna, prysznic), możliwości przesunięcia punktu zazwyczaj są znacznie większe. Jeżeli funkcjonalność pomieszczenia to uzasadnia, rekomendujemy klientowi wykonanie odpowiednich przeróbek instalacji. Aby uniknąć nie potrzebnych wydatków, w przypadku budowanego przez Państwa domu – sugerujemy wykonanie hydrauliki zgodnie z naszym projektem. W przypadku mieszkania kupowanego od dewelopera, warto rozważyć zgłoszenie zmian lokatorskich, aby jeden raz zapłacić za instalację hydrauliczną. Istotnym zagadnieniem nad którym musimy się wspólnie zastanowić na etapie tworzenia projektu hydrauliki jest sposób w jaki będziemy ogrzewać dom lub mieszkanie. W przypadku ogrzewania podłogowego lub kanałowego, konieczne jest wykonanie odpowiednich instalacji przed wykonaniem wylewki. Po wykonaniu wylewki, przez wykonawce lub dewelopera, wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego jest nieuzasadnione kosztowo i pozostaje nam jedynie stosowanie elektrycznych mat grzewczych, które nie są tanie w eksploatacji. W przypadku stosowania tradycyjnych grzejników wiszących, zastanawiamy się zawsze czy ze względów funkcjonalnych nie warto ich przesunąć. Często sugerujemy klientom także wymianę grzejników na nowoczesne z płaskim panelem – w naszej ocenie wyglądają one zdecydowanie lepiej, niż klasyczne z pionowymi przetłoczeniami.
Projekt jest wykorzystywany przez wykonawcę hydrauliki. Określamy na nim doprowadzenie wody do urządzeń (np. grzejnik, umywalka, miska WC, kabina prysznicowa). Na jego podstawie przygotowywana jest propozycja armatury (np. baterii umywalkowej) oraz ceramiki (np. umywalek, misek WC). Projekt hydrauliki służy także do oszacowania kosztów prac przez hydraulika.

Projekt hydrauliki, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt wnętrz – projekt ścian usuwanych i dodawanych

W wielu przypadkach typowe projekty domów, stosowane przez deweloperów lub inwestorów nie są ergonomiczne pod kątem aranżacji wnętrza. Z tego powodu zachęcamy Państwa do konsultacji w naszej pracowni przed zakupem domu lub mieszkania (od dewelopera, na rynku wtórnym, czy wyborem projektu typowego). Kilkaset złotych wydane na etapie konsultacji może zaoszczędzić Państwu kosztownych wydatków związanych z wyburzeniami ścian. W jednym z przygotowanych przez nas projektów wnętrz, wyburzyliśmy wszystkie ściany działowe w mieszkaniu. Powodem takiego podejścia, było często praktykowane zachowanie deweloperów, którzy na planie mieszkania nie rysują elementów wyposażenia w skali. W mieszkaniu o którym mowa była sypialnia w której miało mieścić się łóżko, szafa, i jeszcze szerokie przejście. W rzeczywistości pokój miał szerokość taką, że można było dotknąć obu ścian rękami.
W większości przypadków, nie są wymagane drastyczne zmiany. Często rekomendujemy np. przesunięcia otworu drzwiowego, aby zmieścić funkcjonalną szafę.
Projekt ścian dodawanych i usuwanych jest wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia ścian, które należy wyburzyć oraz wybudować podczas prac wykończeniowych. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli zachodzi konieczność wyburzenia lub dostawienia ścian. Projekt służy takzę wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt ścian usuwanych i dodawanych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design


Projekt wnętrz – projekt sufitów podwieszanych

Nazywany przez nas projekt sufitów podwieszanych, zawiera w rzeczywistości wszystkie zabudowy jakie należy wykonać z płyt Gips-Karton. Znajdziemy tu więc sufity podwieszane, zabudowy (np.wokół miski WC).
Projekt jest wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia sposobu wykonania sufitów podwieszanych. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli zachodzi konieczność wykonania sufitów podwieszanych. Projekt sufitów podwieszanych służy także wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt zabudowy GK, projekt sufitów podwieszanych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt schodów

Jeżeli dom lub mieszkanie zawiera schody, zawsze przygotujemy dla Państwa projekt schodów. Jest to projekt koncepcyjny zawierający wymiary poszczególnych stopni, ich wykończenie a także rodzaj balustrady. W każdej sytuacji wymagane jest przygotowanie projektu wykonawczego schodów przez wykonawcę, po wizji lokalnej na budowie.
Projekt jest wykorzystywany przez wykonawcę schodów. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli istnieje potrzeba wykonania schodów. Projekt służy także wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

projekt schodów, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt listew przypodłogowych

Zaczęliśmy robić ten projekt w momencie gdy zajęliśmy się realizacją projektów “pod klucz”. Zazwyczaj pytanie o potrzebną ilość listew przypodłogowych oraz ich rodzaj zaskakiwało nas i konieczność wracania do projektów kilka miesięcy po ich przekazaniu do realizacji nie była naszym ulubionym zajęciem. Obecnie dla każdej inwestycji przygotowujemy taki projekt na którym określamy rodzaj listew do zastosowania, ich kolor a także potrzebną ilość.
Projekt wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia sposobu montażu listew przypodłogowych. Dzięki niemu wiemy jaką ilość listew trzeba zamówić i gdzie mają być zamontowane. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli istnieje potrzeba wykorzystania listew przypodłogowych. Projekt listew przypodłogowych służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt listew przypodłogowych, projekt wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt malowania ścian

W projekcie malowania ścian znajdziemy informację o rodzaju farby i kolorach jakie należy zastosować. Projekt ten zawiera także informację o tym, które ściany należy tynkować i wykonywać na nich gładzie. Dzięki temu projektowi możecie Państwo zaoszczędzić spore pieniądze, nie wykonując tynków np. w miejscach gdzie będzie montowana zabudowa GK oraz nie wykonując gładzi w miejscach, gdzie ściana nie będzie malowana lub nie będzie przyklejana tapeta. Myślę, że ten jeden projekt składający się na projekt wnętrz, dzięki oszczędnościom na materiale i robociźnie, pozwala częściowo sfinansować prace architekta wnętrz. Na projekcie znajdziecie Państwo także informacje na temat powierzchni każdego z wykorzystanych kolorów, dzięki czemu w momencie gdy wykonawca zapyta Was jaką farbę ma kupić i jakie ilości, to będzie w stanie to sam obliczyć po przekazaniu mu przez Państwa przygotowanego projektu wnętrz.
Projekt wykorzystywany przez ekipę wykonującą prace malarskie. Określamy na nim kolory na jakie należy pomalować konkretne ściany. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko wtedy gdy istnieje potrzeba malowania ścian. Projekt malowania służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac (tynki, gładzie, malowanie) oraz obliczenia ilości farb jakie należy zakupić.

Projekt malowania ścian, projektant wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt aranżacji okien

Projekt aranżacji okien zawiera informację na temat tego w jaki sposób chcemy zasłaniać lub udekorować każde z okien. Pozwala on także podjąć decyzje takie jak konieczność stosowania specjalnych listew lub zabudów Gips-Karton, maskujących karnisze. Na
Projekt wykorzystywany jest przez firmę realizuje zamówienie aranżacji okien. Określamy na nim sposób w jaki należy zaaranżować okna (np. roleta, żaluzja, firanka, zasłona) wraz z rodzajem i kolorem materiału jaki należy wykorzystać (materiał będziecie mogli Państwo dotknąć w naszym biurze). Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba aranżacji okien. Projekt aranżacji okien służy także wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt aranżacji okien, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt posadzek

Projekt posadzek służy do poinformowania wykonawców na temat tego jaki materiał ma być użyty na podłodze w każdym z pomieszczeń. Dzięki temu projektowi, wykonawca ma możliwość oszacowania potrzebnej ilości materiału. Jest to szczególnie istotne w przypadku wykładzin, które są sprzedawane “z beli” i projekt pozwala zdecydować jaką ilość wykładziny należy zamówić, uwzględniając rzeczywiste wymiary podłogi. W swojej wieloletniej praktyce stosowaliśmy podłogi drewniane, panele, podłogi winylowe, podłogi skórzane, płytkę, kamień i inne rodzaje okładzin.
Projekt posadzek wykorzystywany przez firmy montującą materiał na posadzkach. Na projekcie określamy miejsce gdzie należy wykorzystać dany materiał (np. podłogę drewnianą, wykładzinę, płytkę) oraz obliczamy powierzchnię potrzebnego materiału. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba położenia posadzki. Projekt posadzek służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału i robocizny.

Projekt podłogi, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt kominka lub biokominka

W sytuacji gdy w projekcie wnętrz pojawia się kominek lub biokominek, dobieramy w konsultacji z wykonawcą odpowiedni wkład do potrzeb Państwa projektu i przygotowujemy szczegółowy projekt zabudowy takiego kominka lub biokominka. W naszych realizacjach mieliśmy okazję stosować biokominki wykonywane na wymiar, zgodnie z naszym projektem.
Projekt wykorzystywany przez firmę dostarczającą kominek lub biokominek. Określamy na nim koncepcję wykonania obudowy kominka, wraz z materiałami wykończeniowymi jakie należy zastosować. Projekt wykonawczy przygotowuje firma dostarczająca kominek. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba montażu kominka lub biokominka. Projekt kominka lub biokominka służy dostawcy do oszacowania kosztów jego prac.

projekt kominka, projekt biokominka, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt wnętrz – projekt okładzin ściennych

Na projekcie okładzin ściennych umieszczamy informację na temat każdego materiału jaki ma być zastosowany na ścianie. W naszych realizacjach korzystaliśmy na ścianie z: okładzin drewnianych, płytek, kamienia naturalnego, forniru kamiennego, skóry naturalnej, tapicerowania, spieków kwarcowych, mozaiki szklanej, itp. W przypadku pewnych bardzo drogich materiałów, przygotowanie takiego projektu jest bardzo istotne, ponieważ pozwala nam precyzyjnie oszacować ilość potrzebnego do zamówienia materiału, który w przypadku mozaiki potrafi wynosić nawet kilka tysięcy złotych za 1 m2.
Projekt wykorzystywany przez firmę wykonującą okładziny ścienne. Na projekcie pokazujemy miejsce ułożenia tapety, kamienia, skóry lub drewna i obliczamy potrzebną ilość materiału. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba wykonania okładzin ściennych. Projekt okładzin ściennych służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału oraz robocizny.

Projekt ułożenia tapet, projekt okładzin ściennych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt wnętrz – projekt sztukaterii

Podobnie jak w przypadku listew przypodłogowych, zdecydowaliśmy się na tworzenie tych projektów w momencie, gdy rozpoczęliśmy pracę nad projektami “pod klucz”. Dzięki temu możemy zamówić odpowiednią ilość listew z wyprzedzeniem a wykonawcy przekazać gotowy projekt z informacją jakie listwy, w jakich miejscach mają być montowane.
Projekt wykorzystywany przez firmę montującą sztukaterię. Pokazujemy na nim sposób ułożenia listew dekoracyjnych wraz z informacją jaki rodzaj listew należy wykorzystać a także obliczoną ilością każdej z listew. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie wykorzystywana jest sztukateria. Projekt sztukaterii służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału i robocizny.

Projekt ułożenia sztukaterii, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, architekt wnętrz


Projekt wnętrz – projekt ułożenia płytek

W moim przekonaniu to jeden z tych projektów, którego wykonanie uzasadnia cenę jaką musicie zapłacić projektantowi wnętrz. Po przygotowaniu przez nas projektu płytek, wykonawca ma precyzyjną informację w jaki sposób ma układać płytki, gdzie jest płytka startowa, jaki ma zastosować rodzaj i kolor fugi. Projekt ułożenia płytek pozwala nam także obliczyć potrzebną ilość płytek. Z tego co mi wiadomo, jesteśmy jedna z nielicznych pracowni projektowania wnętrz i architektury wnętrz, która liczy płytki “na piechotę”, uwzględniając wykorzystanie odpadów z cięcia. W przypadku drogich płytek (zdarzało się nam stosować płytki o wymiarach 320×240 cm w cenie około 2 000 zł za sztukę), taka informacja pozwala Państwu zamówić odpowiednią ilość płytek. Bez projektu ułożenia płytek, z doświadczenia wiem, że ryzyko popełnienia błędu z zamówieniu jest zbyt duże. Błąd w każdą stronę jest niekorzystny. W przypadku zamówienia zbyt małej ilości płytek, prace wykonawcy muszą być przerwane w oczekiwaniu na dostawę uzupełniającą. Jeżeli płytka jest dostępna, to przyjedzie po około dwóch do czterech tygodni. Pytanie jak długo będziecie musieli Państwo poczekać na wykonawcę, aby wrócił na Wasza budowę. Słyszeliśmy o sytuacji w której płytka została wycofana z produkcji lub nie było możliwe znalezienie płytki z tej samej partii produkcyjnej. W pierwszym przypadku jest to poważny problem – na szczęście nie mieliśmy jeszcze okazji się z nim zmierzyć. W drugim przypadku płytka z nowej partii może różnić się delikatnie odcieniem, co wprawne oko łatwo wyłapie. W sytuacji gdy zamówicie Państwo zbyt dużo płytek – w szczególności drogich, to może się okazać, że gdy zostanie Wam np. 4 paczki płytek, to będzie to oznaczać, że wydaliście niepotrzebnie około 1 000 zł. Zazwyczaj w realizacjach stosowane jest kilka rodzajów płytek, jeżeli w każdym zrobiliście Państwo taki zapas, to skorzystanie z projektanta wnętrz i przygotowanego przez niego projektu płytek może okazać się tańsze :).
Projekt wykorzystywany przez płytkarza. Określamy na nim rodzaj płytek jakie należy wykorzystać, sposób ich ułożenia i docięcia a także kolor fugi. Po przygotowaniu projektu obliczamy ilość potrzebnych SZTUK płytek, uwzględniając generowane odpady oraz potrzebny zapas. Dzięki temu zamawiamy odpowiednią ilość płytek. Projekt przygotowywany jest przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie są wykorzystywane płytki. Projekt płytek służy do obliczenia ilości potrzebnych płytek a wykonawcy do oszacowania kosztów robocizny.

Projekt ułożenia płytek, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – projekt mebli na zamówienie

W naszych projektach uwielbiamy stosować dużą ilość mebli na wymiar. Robimy to z tego powodu, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Drewno to pasja mojej żony, która z wykształcenia jest artystą rzeźbiarzem. Przygotowywane przez nas projekty mebli zawierają wszystkie informacje wymagane przez stolarza. W każdym przypadku wymagane jest jednak przygotowanie projektu wykonawczego przez stolarza i dokonanie precyzyjnych pomiarów wnęk przed rozpoczęciem produkcji mebli. My podczas inwentaryzacji dokonujemy pomiarów na jednej wysokości. Obowiązkiem stolarza jest wykonanie pomiarów w kilku punktach, aby sprawdzić i uwzględnić ewentualne krzywizny ścian. W każdej sytuacji także naszych klientów, aby zamówili sprzęt AGD do kuchni przed rozpoczęciem prac przez stolarza. Pozwala to uniknąć ewentualnych problemów z różnymi wymiarami “typowych” urządzeń AGD.
Projekt wykorzystywany przez stolarza. Określamy na nim wzór mebli wraz z materiałami z jakich mają być wykonane. Projekt wykonawcy przygotowuje stolarz. Projekt przygotowywany jest przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie są wykorzystywane meble na zamówienie. Projekt mebli służy stolarzowi do oszacowania kosztów przygotowania mebli.

Projekt mebli na zamówienie, projektowanie wnętrz, projekt wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – zestawienie materiałów

To jedno z najbardziej pracochłonnych zadań jakie musimy wykonać, przygotowując dla Państwa projekt wnętrz. Przygotowujemy arkusz w Excel, zawierający KAŻDY element wykorzystany w projekcie wnętrz. Począwszy od żarówek do lamp po meble wykonywane przez stolarza. Każda pozycja zawiera kod produktu. Każda pozycja jest sprawdzana przez dwie osoby, czy pasuje do projektu wnętrz. Ilość realizowanych przez nas weryfikacji jest bardzo duża, np. czy bateria pasuje do umywalki, czy kabina pasuje do wnęki kabiny prysznicowej. Po przygotowaniu zestawienie materiałów w Excel, prosimy sprawdzonych dostawców o przygotowanie dla Państwa wyceny. Ze względu na długotrwałą współpracę, nasi klienci otrzymują od dostawców atrakcyjne ceny i w większości przypadków decydują się na zakup. Po otrzymaniu wycen, wychodzi nam całkowita kwota jaką należy przeznaczyć na urządzenie Państwa domu lub mieszkania. W tym momencie możemy jeszcze wspólnie poszukać ewentualnych oszczędności (o ile będą potrzebne, ponieważ przed rozpoczęciem prac prosimy Państwa o przekazanie budżetu, którym możemy dysponować a nasze doświadczenie pozwala nam stosować materiały z wybranej półki cenowej).
Na początku przygotowujemy dla Państwa propozycje materiałów do wizualizacji a następnie prezentujemy Państwu dostępne materiały u nas w biurze lub u rekomendowanych dostawców. Na podstawie wybranych przez Państwa materiałów przygotowujemy wizualizacje (do uzgodnionych pomiędzy nami pomieszczeń). Po zaakceptowaniu przez Państwa wizualizacji, przygotowujemy zestawienie materiałów w którym wymieniona jest nazwa materiału, link do strony producenta (o ile jest dostępna), potrzebna ilość materiału oraz jego szacunkowy koszt.

zestawienie materiałów, projekt wnętrz, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt wnętrz – projekty w wersji elektronicznej

Udostępniamy Państwu możliwość pobrania elektronicznej wersji każdego z przygotowanych przez nas projektów: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Projekty możecie Państwo pobrać przy pomocy komputerów stacjonarnych, tabletów oraz telefonów komórkowych. Oznacza to, że zawsze będziecie mieli Państwo ze sobą projekt swoich wnętrz. Link do projektów możecie Państwo udostępnić dowolnym osobom (np. znajomym, dostawcom, wykonawcom).

projekty w wersji elektronicznej, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt wnętrz – projekty w wersji papierowej

Po zakończeniu prac projektowych, drukujemy jedną kopię projektów w wersji papierowej do wykorzystania przez Państwa lub wykonawców. Na życzenie możemy przygotować wydruki kolejnych kopii projektów (za dopłatą). Jeżeli jest to uzasadnione wielkością domu/mieszkania, to projekty są drukowane na arkuszach A2 a nawet A1.

projekt wnętrz, wersja drukowana, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – wizualizacje

W ramach projektu przygotowujemy wspomniany wcześniej model wnętrz 3D dla każdego pomieszczenia. Dzięki niemu mogą Państwo obejrzeć jak będzie wyglądał charakter projektowanych wnętrz. Dodatkowo dla wybranych wnętrz otrzymujecie Państwo w ramach wyceny wizualizacje przygotowane przez naszą pracownię. Na Państwa życzenie, za dodatkową opłatą możemy przygotować wizualizacje dla dodatkowych pomieszczeń. W pracowni projektowania wnętrz Viva Design, wizualizacje przygotowywane są pod koniec procesu przygotowania projektu wnętrz. Dzięki wizualizacjom możecie Państwo zweryfikować, czy Państwa wyobrażenie urządzanych z nasza pomocą wnętrz pokrywa się z tym co widzicie Państwo wizualizacji. Zazwyczaj nasi klienci są zachwyceni naszymi wizualizacjami i mamy okazję często usłyszeć słowa, np. “Boże jak u nas w domu będzie pięknie” :).

wizualizacje, wizualizacja, fotorealistyczna, fotograficzna, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – wyceny od dostawców

Rekomendujemy Państwu sprawdzonych dostawców oraz prosimy ich o przygotowanie dla Państwa dedykowanej wyceny. Po otrzymaniu wyceny, sprawdzamy, czy jest ona zgodna z przesłanym zestawieniem materiałów. Przekazujemy Państwu kontakt do przedstawiciela u którego można złożyć zamówienie. Dzięki temu oszczędzacie Państwo czas, ponieważ nie musicie poszukiwać wiarygodnego dostawcy, prosić go o przygotowanie wyceny oraz weryfikować jej zgodności z wysłanym zestawieniem. Pozyskane wyceny wpisujemy do zestawienia materiałów w Excel. Tak jak wspomniałem wcześniej, długotrwała współpraca i wieloletni proces selekcji partnerów powoduje, że oferta przygotowana dla naszych klientów zazwyczaj jest tak atrakcyjna, że decydują się oni na zakup u dostawcy.

wyceny od dostawców, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, architekt wnętrz, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – wyceny od wykonawców

W przypadku współpracy w ramach wariantu “projekt wnętrz ‘pod klucz'”, prosimy wykonawców o przygotowanie dla Państwa dedykowanej wyceny. Po jej otrzymaniu, weryfikujemy ją pod kątem zgodności zakresem prac określonym w projektach. W pozostałych przypadkach współpracy z nasza pracownią, na Państwa życzenie przekażemy Państwu kontakt do sprawdzonych, wyselekcjonowanych wykonawców, którzy wiedza jak czytać nasze projekty i będą w stanie wykonać prace zgodnie z projektem, co nie zawsze jest tak oczywiste. Zdarza się, że wykonawcy krótko działający na rynku, których klienci wybrali ze względu na niższą cenę, nie są w stanie wykonać pewnych rozwiązań i zaczynają krytykować projekt. Przekazując Państwu projekt wnętrz, jesteśmy w 100% pewni, że wszystkie rozwiązania da się wykonać. Skrajnym przykładem z którym mieliśmy do czynienia był płytkarz zamówiony przez klienta we własnym zakresie, który położył drogi płytki w taki sposób, że wszystkie trzeba było skuć.
Jeżeli sami nadzorujecie Państwo prace wykończeniowe, to przekazujemy Państwu kontakt do przedstawiciela firmy wykonawczej z którym można podpisać umowę. Dzięki temu oszczędzacie Państwo czas na poszukiwanie wiarygodnego wykonawcy, przygotowanie wyceny i weryfikację jej poprawności z przygotowanymi projektami.

wyceny od dostawców, wyceny od wykonawców, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, architekt wnętrz, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – weryfikacja prac wykonawców

W wariancie “projekt ‘pod klucz'”, ta usługa jest w standardzie. W przypadku pozostałych projektów, należy ją dodatkowo zamówić. W ramach tej usługi, weryfikujemy prace realizowane przez wykonawców. W razie niezgodności z projektami, informujemy o nich wykonawcę, prosząc o ich usunięcie. Jeżeli pojawią się problemy wymagające decyzji Inwestora, informujemy Państwa o możliwych rozwiązaniach, przekazując naszą rekomendację. Przygotowujemy także dokumentację fotograficzną podczas naszych wizyt na budowie.

Weryfikacja prac wykonawców, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, architekt wnętrz


Projekt wnętrz – sugestie dotyczące harmonogramu prac

W przypadku, gdy inwestor realizuje prace wykończeniowe we własnym zakresie, przekazujemy Inwestorowi informacje na temat prac jakie należy wykonać na budowie wraz z sugestiami dotyczącymi optymalnej kolejności wykonywania prac wykończeniowych. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia zbędnych przestojów w realizacji prac wykończeniowych jest minimalizowane.

sugestie dotyczące harmonogramu prac, viva design, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, rzeszów, kraków


Projekt wnętrz – organizacja dostaw i prac wykonawców

W przypadku wariantu współpracy “Projekt wnętrz ‘pod klucz'”, regularnie kontaktujemy się z wykonawcami i dostawcami, aby ustalić harmonogram wykonywanych prac oraz zorganizować dostawę potrzebnych materiałów.

organizacja pracy


Projekt wnętrz – płatność za usługę rozłożona na raty

Dla wygody Inwestora, płatność za nasza usługę jest rozłożona na raty. Po zakończeniu każdego z etapów prac w projekcie wystawiamy fakturę VAT płatną przelewem. Kwota każdej z rat jest określona w umowie i nie zmienia się w trakcie trwania umowy (chyba że zdecydujecie Państwo np. o włączeniu dodatkowych pomieszczeń do projektu).

Płatność na raty


Projekt wnętrz – oszacowanie i kontrola budżetu projektu

W ramach wariantu współpracy “Projekt ‘pod klucz'”, przygotowujemy dla Państwa zestawienie ilościowe materiałów oraz uzyskujemy wyceny od dostawców i wykonawców, dodając bufor na nieprzewidziane wydatki. Na bieżąco kontrolujemy także wszystkie wydawane kwoty, aby nie przekroczyć ustalonego budżetu projektu. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, otrzymujecie Państwo od nas informację na temat sumy planowanych kosztów wykończenia wnętrz. Pozwala to Państwu zabezpieczyć odpowiednią kwotę, która pozwoli na sfinansowanie inwestycji.

Budżet projektu


Projekt wnętrz – zakończenie

Jeżeli zainteresował Cie ten artykuł, to kliknij TUTAJ, aby przeczytać pozostałe artykuły przygotowane w ramach Akademii Viva Design.

Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć naszych realizacji oraz projektów. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć nasze portfolio.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z pracownią projektowania wnętrz Viva Design, to zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat dostępnych pakietów współpracy. Kliknij TUTAJ aby przejść do strony: Projektowanie wnętrz cennik

W razie pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.
Niniejsze opracowanie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Data przygotowania dokumentu: 2016-03-09. Zasady współpracy oraz zakres usług może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.