Cukiernia projekt wystrój i aranżacja wnętrz - Viva Design
18
Lis

Co znajduje się w projekcie wnętrz?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co znajduje się w projekcie wnętrz, to w tym artykule przeczytasz jakie projekty oraz usługi otrzymasz w ramach współpracy z Viva Design.

Wstęp

Poniżej znajdują się informacje na temat każdej z usług. Przy każdej usłudze znajduje się krótkie wyjaśnienie na czym ona polega.


 Spotkanie inicjujące

Na samym początku naszej współpracy, spotykamy się z Państwem, aby poznać oczekiwania dotyczące wnętrz które mamy wspólnie zaprojektować. Proszę przynieść ze sobą zdjęcia wymarzonych wnętrz i przygotować się na sto pytań od nas :). Spotkanie zazwyczaj trwa od dwóch do czterech godzin.

spotkanie_inicjujące


Inwentaryzacja wnętrz

Przed rozpoczęciem prac projektowych, przyjeżdżamy do Państwa aby obejrzeć budowę i dokonujemy szczegółowych pomiarów wnętrz. Pozwala to na zamówienie odpowiedniej ilości materiałów oraz realizację prac wykończeniowych bez napotykania istotnych komplikacji.

Inwentaryzacja wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, Viva Design Rzeszów

 


Model wnętrz 3D

Dzięki projektowi funkcjonalnemu możemy zaprezentować Państwu koncepcję rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia we wnętrzach. To bardzo ważny etap współpracy, ponieważ na podstawie zatwierdzonego przez Państwa projektu układu funkcjonalnego tworzone są wszystkie pozostałe projekty. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian po jego akceptacji opóźnia dalsze prace projektowe i zazwyczaj wiąże się dla Państwa z dodatkowymi kosztami. Oprócz projektu funkcjonalnego 3D udostępniamy Państwu także projekt funkcjonalny w postaci rzutu 2D.

Model wnętrz 3D, wizualizacja wnętrz, spacer po wnętrzach, projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt funkcjonalny 3D

Projekt funkcjonalny służy do pokazania Państwu koncepcji rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia we wnętrzach. Na podstawie zatwierdzonego przez Państwa projektu układu funkcjonalnego tworzymy wszystkie pozostałe projekty. Bardzo prosimy o uważną analizę przez Państwa tego projektu, gdyż wprowadzanie jakichkolwiek zmian po akceptacji tego projektu opóźnia prace projektowe. Zgłoszenie zmian na etapie prac wykonawczych zazwyczaj będzie wiązać się dla Państwa z dodatkowymi kosztami. Udostępniamy Państwu także projekt funkcjonalny w postaci rzutu 2D.

projekt funkcjonalny 3D, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, viva design

 


Projekt elektryki

Projekt wykorzystywany przez wykonawcę elektryki. Określamy na nim umiejscowienie punktów świetlnych, ich rodzaj (np. lampa wisząca, kinkiet, taśma LED) oraz sposób świecenia i gaszenia każdego ze świateł. Na jego podstawie przygotowywana jest propozycja konkretnych modeli lamp. Projekt  służy wykonawcy do oszacowania kosztów prac przez elektryka.

Projekt elektryki, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt hydrauliki

Projekt wykorzystywany przez wykonawcę hydrauliki. Określamy na nim doprowadzenie wody do urządzeń (np. grzejnik, umywalka, miska WC, kabina prysznicowa). Na jego podstawie przygotowywana jest propozycja armatury (np. baterii umywalkowej) oraz ceramiki (np. umywalek, misek WC). Projekt służy do oszacowania kosztów prac przez hydraulika.

Projekt hydrauliki, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt ścian usuwanych i dodawanych

Projekt jest wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia ścian, które należy wyburzyć oraz wybudować podczas prac wykończeniowych. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli zachodzi konieczność wyburzenia lub dostawienia ścian. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt ścian usuwanych i dodawanych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design


Projekt sufitów podwieszanych

Projekt jest wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia sposobu wykonania sufitów podwieszanych. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli zachodzi konieczność wykonania sufitów podwieszanych. Projekt  służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt zabudowy GK, projekt sufitów podwieszanych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt schodów

Projekt jest wykorzystywany przez wykonawcę schodów. Zawiera on koncepcję wykonania schodów wraz z określeniem materiałów z jakich schody mają być wykonane. Projekt techniczny przygotowuje wykonawca schodów. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli istnieje potrzeba wykonania schodów. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

projekt schodów, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt listew przypodłogowych

Projekt wykorzystywany przez ekipę wykończeniową. Służy do określenia sposobu montażu listew przypodłogowych. Dzięki niemu wiemy jaką ilość listew trzeba zamówić i gdzie mają być zamontowane. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko jeżeli istnieje potrzeba wykorzystania listew przypodłogowych. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt listew przypodłogowych, projekt wnętrz, projektant wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt malowania ścian

Projekt wykorzystywany przez ekipę wykonującą prace malarskie. Określamy na nim kolory na jakie należy pomalować konkretne ściany. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design, tylko wtedy gdy istnieje potrzeba malowania ścian. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac oraz obliczenia ilości farb jakie należy zakupić.

Projekt malowania ścian, projektant wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt aranżacji okien

Projekt wykorzystywany przez firmę która dokonuje aranżacji okien. Określamy na nim sposób w jaki należy zaaranżować okna (np. roleta, żaluzja, firanka, zasłona) wraz z rodzajem i kolorem materiału jaki należy wykorzystać. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba aranżacji okien. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów jego prac.

Projekt aranżacji okien, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt posadzek

Projekt wykorzystywany przez firmy montującą materiał na posadzkach. Na projekcie określamy miejsce gdzie należy wykorzystać dany materiał (np. podłogę drewnianą, wykładzinę, płytkę) oraz obliczamy powierzchnię potrzebnego materiału. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba położenia posadzki. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału i robocizny.

Projekt podłogi, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt kominka lub biokominka

Projekt wykorzystywany przez firmę dostarczającą kominek lub biokominek. Określamy na nim koncepcję wykonania obudowy kominka, wraz z materiałami wykończeniowymi jakie należy zastosować. Projekt wykonawczy przygotowuje firma dostarczająca kominek. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba montażu kominka lub biokominka. Projekt służy dostawcy do oszacowania kosztów jego prac.

projekt kominka, projekt biokominka, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekt okładzin ściennych

Projekt wykorzystywany przez firmę wykonującą okładziny ścienne. Na projekcie pokazujemy miejsce ułożenia tapety, kamienia, skóry lub drewna i obliczamy potrzebną ilość materiału. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba wykonania okładzin ściennych. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału oraz robocizny.

Projekt ułożenia tapet, projekt okładzin ściennych, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków,


Projekt sztukaterii

Projekt wykorzystywany przez firmę montującą sztukaterię. Pokazujemy na nim sposób ułożenia listew dekoracyjnych wraz z informacją jaki rodzaj listew należy wykorzystać a także obliczoną ilością każdej z listew. Projekt jest przygotowywany przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie wykorzystywana jest sztukateria. Projekt służy wykonawcy do oszacowania kosztów materiału i robocizny.

Projekt ułożenia sztukaterii, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, architekt wnętrz


Projekt ułożenia płytek

Projekt wykorzystywany przez płytkarza. Określamy na nim rodzaj płytek jakie należy wykorzystać, sposób ich ułożenia i docięcia a także kolor fugi. Po przygotowaniu projektu obliczamy ilość potrzebnych SZTUK płytek, uwzględniając generowane odpady oraz potrzebny zapas. Dzięki temu zamawiamy odpowiednią ilość płytek. Projekt przygotowywany jest przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie są wykorzystywane płytki. Projekt służy do obliczenia ilości potrzebnych płytek a wykonawcy do oszacowania kosztów robocizny.

Projekt ułożenia płytek, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Projekt mebli na zamówienie

Projekt wykorzystywany przez stolarza. Określamy na nim wzór mebli wraz z materiałami z jakich mają być wykonane. Projekt wykonawcy przygotowuje stolarz. Projekt przygotowywany jest przez Viva Design tylko wtedy, gdy w projekcie są wykorzystywane meble na zamówienie. Projekt służy stolarzowi do oszacowania kosztów przygotowania mebli.

Projekt mebli na zamówienie, projektowanie wnętrz, projekt wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Zestawienie materiałów

Na początku przygotowujemy dla Państwa propozycje materiałów do wizualizacji a następnie prezentujemy Państwu dostępne materiały u nas w biurze lub u rekomendowanych dostawców. Na podstawie wybranych przez Państwa materiałów przygotowujemy wizualizacje (do uzgodnionych pomiędzy nami pomieszczeń). Po zaakceptowaniu przez Państwa wizualizacji, przygotowujemy zestawienie materiałów w którym wymieniona jest nazwa materiału, link do strony producenta (o ile jest dostępna), potrzebna ilość materiału oraz jego szacunkowy koszt.

zestawienie materiałów, projekt wnętrz, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekty w wersji elektronicznej

Udostępniamy Państwu możliwość pobrania elektronicznej wersji każdego z przygotowanych przez nas projektów: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Projekty możecie Państwo pobrać przy pomocy komputerów stacjonarnych, tabletów oraz telefonów komórkowych. Oznacza to, że zawsze będziecie mieli Państwo ze sobą projekt swoich wnętrz.

projekty w wersji elektronicznej, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, architekt wnętrz, rzeszów, kraków, viva design


Projekty w wersji papierowej

Po zakończeniu prac projektowych, drukujemy jedną kopię projektów w wersji papierowej do wykorzystania przez Państwa lub wykonawców.

projekt wnętrz, wersja drukowana, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, architekt wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Wizualizacje

W ramach projektu przygotowujemy model wnętrz 3D dla każdego pomieszczenia. Dzięki niemu mogą Państwo obejrzeć jak będzie wyglądał charakter projektowanych wnętrz. Dodatkowo dla wybranych wnętrz otrzymujecie Państwo w ramach wyceny wizualizacje przygotowane przez naszą pracownię. Na Państwa życzenie, za dodatkową opłatą możemy przygotować wizualizacje dla dodatkowych pomieszczeń. Dzięki nim łatwiej będziecie mogli Państwo zweryfikować, czy Państwa wyobrażenie urządzonych wnętrz pokrywa się z naszą wizją przedstawioną na wizualizacji.

wizualizacje, wizualizacja, fotorealistyczna, fotograficzna, projekt wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków


Wyceny od dostawców

Rekomendujemy Państwu sprawdzonych dostawców oraz prosimy ich o przygotowanie dla Państwa dedykowanej wyceny. Po otrzymaniu wyceny, sprawdzamy, czy jest ona zgodna z przesłanym zestawieniem materiałów. Przekazujemy Państwu kontakt do przedstawiciela u którego można złożyć zamówienie. Dzięki temu oszczędzacie Państwo czas, ponieważ nie musicie poszukiwać wiarygodnego dostawcy, prosić go o przygotowanie wyceny oraz weryfikować jej zgodności z wysłanym zestawieniem.

wyceny od dostawców, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, architekt wnętrz, rzeszów, kraków


Wyceny od wykonawców

Przekazujemy Państwu kontakty do sprawdzonych wykonawców oraz prosimy ich o przygotowanie dla Państwa dedykowanej wyceny. Po jej otrzymaniu, weryfikujemy ją pod kątem zgodności zakresem prac określonym w projektach. Przekazujemy Państwu kontakt do przedstawiciela firmy z którym można podpisać umowę. Dzięki temu oszczędzacie Państwo czas na poszukiwanie wiarygodnego wykonawcy, przygotowanie wyceny i weryfikację jej poprawności z przygotowanymi projektami.

wyceny od dostawców, wyceny od wykonawców, projektowanie wnętrz, projektant wnętrz, viva design, architekt wnętrz, rzeszów, kraków


Weryfikacja prac wykonawców

Weryfikujemy prace realizowane przez wykonawców. W razie niezgodności z projektami, informujemy o nich wykonawcę, prosząc o ich usunięcie. Jeżeli pojawią się problemy wymagające decyzji Inwestora, informujemy Państwa o możliwych rozwiązaniach, przekazując naszą rekomendację. Przygotowujemy także dokumentację fotograficzną podczas naszych wizyt na budowie.

Weryfikacja prac wykonawców, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, viva design, rzeszów, kraków, architekt wnętrz


Sugestie dotyczące harmonogramu prac

Przekazujemy Inwestorowi informacje na temat prac jakie należy wykonać na budowie wraz z sugestiami dotyczącymi optymalnej kolejności wykonywania prac wykończeniowych. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia zbędnych przestojów w realizacji prac wykończeniowych jest minimalizowane.

sugestie dotyczące harmonogramu prac, viva design, projektant wnętrz, projektowanie wnętrz, rzeszów, kraków


Organizacja dostaw i prac wykonawców

Regularnie kontaktujemy się z wykonawcami i dostawcami, aby ustalić harmonogram wykonywanych prac oraz zorganizować dostawę potrzebnych materiałów.

organizacja pracy


Płatność za usługę rozłożona na raty

Dla wygody Inwestora, płatność za nasza usługę jest rozłożona na raty. Po zakończeniu każdego z etapów prac w projekcie wystawiamy fakturę VAT płatną przelewem. Kwota każdej z rat jest określona w umowie i nie zmienia się w trakcie trwania umowy (chyba że zdecydujecie Państwo np. o włączeniu dodatkowych pomieszczeń do projektu).

Płatność na raty


Oszacowanie i kontrola budżetu projektu

Przygotowujemy dla Państwa zestawienie ilościowe materiałów oraz uzyskujemy wyceny od dostawców i wykonawców, dodając bufor na nieprzewidziane wydatki. Na bieżąco kontrolujemy także wszystkie wydawane kwoty, aby nie przekroczyć ustalonego budżetu projektu. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, otrzymujecie Państwo od nas informację na temat sumy planowanych kosztów wykończenia wnętrz. Pozwala to Państwu zabezpieczyć odpowiednią kwotę, która pozwoli na sfinansowanie inwestycji.

Budżet projektu


Niniejsze opracowanie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Data przygotowania dokumentu: 2016-03-09. Zasady współpracy oraz zakres usług może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.