Home » Blog projektanta wnętrz » Porady projektanta wnętrz » Control4 – inteligentny dom

Control4 – inteligentny dom

Control4 to system w który wyposaża się dobrej klasy inteligentny dom (smart home). Podczas targów Warsaw Home 2018 mieliśmy okazję poznać jego funkcje. Prezentację specjalnie dla nas przeprowadził Pan Krystian z firmy Vitrum.

Table Of Contents

Control4 – prezentacja

Jeżeli interesuje Cię jakie funkcje posiada system Control4, jak obsługuje się inteligentny dom, to obejrzyj film znajdujący się poniżej. Czy według Ciebie warto zainwestować w system smart home?

Control4 smart home system

Przepraszam za nie najlepszą jakość dźwięku.

Co to jest inteligentny dom?

Systemy smart home są coraz częściej stosowane w projektowanych przez nas wnętrzach. Inwestorzy chcą mieć możliwość korzystania z udogodnień takich jak sterowanie poprzez telefon roletami, ogrzewaniem lub oświetleniem.

Zaawansowane systemy jak Control4 posiadają znacznie więcej funkcji. Pozwalają na sterowanie nagłośnieniem, klimatyzacją, rekuperacją. Pozwolą Ci obejrzeć nagranie z monitoringu Twojego domu z dowolnego miejsca na świecie. Gdy ktoś naciśnie dzwonek na domofonie, twój telefon powiadomi Cię o tym i wyświetli obraz z domofonu na swoim ekranie. Będąc na drugim końcu świata, będziesz mógł otworzyć furtkę, wyłączyć alarm w domu i otworzyć drzwi wejściowe.

Wiele systemów ma możliwość konfigurowania tak zwanych scen. W systemie smart home, konfigurujesz co ma się wydarzyć po wybraniu opcji. Tworzysz więc opcję romantyczny wieczór. Po jej wybraniu, rolety zewnętrze zamykają się, światło się przyciemnia i zmienia zabarwienie na cieplejsze. Z głośników zaczyna płynąć Wasz ulubiony kawałek muzyki. Niestety wino nadal musicie otworzyć sami :).

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania głównego włącznika zasilania przy wyjściu. Wyłącza on wszystkie wybrane przez nas urządzenia elektryczne i gniazdka (oczywiście zostawiamy włączone zasilanie dla lodówki). Dzięki temu odpada częsty problem jaki ma wielu z nas – czy wyłączyłem żelazko. Teraz możemy je wyłączyć przy wyjściu z domu a dodatkowo upewnić się na telefonie, że nie zapomnieliśmy wcisnąć przycisku.

W artykule wymieniłem jedynie kilka najczęściej występujących opcji. Posiadamy kontakt do osób profesjonalnie zajmujących się takimi rozwiązaniami, wiec jesteśmy w stanie pomóc, gdyby zaszła taka potrzeba.

Zachęcam Cię także do obejrzenia naszej relacji z targów Warsaw Home 2018.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, być może spodobają Ci się także inne artykuły z serii inspiracje projektanta wnętrz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *