Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Wybierz pozycję z menu na górze strony lub wpisz czego szukasz:

Zastanawiasz się dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz? Zanim zaczniesz samodzielnie urządzać swój dom, mieszkanie lub wnętrze Twojej firmy, odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Czy mam czas, aby samodzielnie zajmować się przygotowaniem projektu wnętrz?
  • Czy mam oryginalny pomysł na moje wnętrza?
  • Czy potrafię wykorzystać potencjał moich pomieszczeń?
  • Czy mam czas na to, aby samodzielnie koordynować pracę wykonawców i dostawców?
  • Czy znam nowe produkty które mógłbym wykorzystać w swoim projekcie?

Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, najprawdopodobniej nie potrzebujesz pomocy projektanta. W przeciwnym wypadku zastanów się nad zatrudnieniem profesjonalisty, który wspólnie z Tobą przygotuje projekt wnętrz w których będziesz dobrze się czuł i do których będziesz mógł z dumą zapraszać swoich znajomych. Poniżej lista argumentów które pomogą Ci podjąć decyzję.

1. Oszczędzasz pieniądze

Być może zastanawiasz się w jaki sposób możesz zaoszczędzić pieniądze, skoro będziesz musiał zapłacić projektantowi wnętrz za jego pracę. Okazuje się, że zatrudniając doświadczonego projektanta wnętrz unikniesz wielu kosztownych zagadnień, które mogłyby się wydarzyć, gdybyś przygotowywał projekt samodzielnie. Dobrane kolory będą komponować się z meblami, na które wydasz nie więcej niż zostało przez Ciebie przewidziane w budżecie. Jeżeli dodatkowo skorzystasz z ekip wykończeniowych poleconych przez Twojego projektanta, zyskasz pewność że prace zostaną wykonane w odpowiedniej jakości oraz rynkowych cenach. Przygotowane w taki sposób wnętrza będą spełniały Twoje oczekiwania i będą Ci służyć bez konieczności wykonywania kolejnych remontów przez wiele lat.

2. Korzystasz z nowoczesnych rozwiązań

Doświadczony projektant wnętrz współpracuje na co dzień z wykonawcami prac budowlanych, stolarzami, elektrykami, tynkarzami, hydraulikami. Poszukuje inspiracji u dostawców, przegląda prasę branżową oraz internetowe branżowe portale. Dzięki temu jest na bieżąco z nowościami i trendami dostępnymi na rynku. Może zastosować u Ciebie rozwiązania o których nie wiedziałeś.

3. Mieszkasz w wymarzonym wnętrzu

Doświadczony projektant wnętrz spędzi z Tobą dużo czasu w celu poznania Twoich potrzeb, stylu życia oraz sposobu na spędzania wolnego czasu. Następnie przedstawi Ci przygotowany projekt i wspólnie będziecie omawiać koncepcję dla każdego z pomieszczeń aż stwierdzisz, że wybraliście najlepsze rozwiązanie. Projektant pokaże Ci także zaproponowane materiały wykończeniowe. Na końcu zobaczysz swoje wnętrza na wizualizacji, aby upewnić się że Ty i projektant tak samo sobie je wyobrażacie. W wielu przypadkach zastana rzeczywistość przekroczy Twoje oczekiwania 🙂

4. Mieszkasz wygodnie

Gdy rozpoczynają się pracę wykończeniowe, wielu inwestorów jest już bardzo zmęczonych budową i chce ją jak najszybciej skończyć. Często odbywa się to kosztem wygody oraz jakości pomieszczeń. Jeżeli zatrudnisz doświadczonego projektanta wnętrz, zadba on o to, aby włącznik świateł był po właściwej stronie i na odpowiedniej wysokości. Zaprojektuje oświetlenie tak aby tworzyło nastrój odpowiadający Tobie i Twojej rodzinie, przewidzi gniazdka z prądem w tych miejscach gdzie będziesz ich potrzebować. Dobierze także odpowiednią ilość mebli oraz dodatków dekoracyjnych, które będą tworzyć spójną całość.

5. Profesjonalne wsparcie

Doświadczony projektant wnętrz posiada wiedzę na temat rozwiązań dostępnych na rynku, zna producentów oraz dostawców, wobec czego potrafi doradzić, które z rozwiązań należy zastosować w Twoich wnętrzach a które się w nim nie sprawdzą. Potrafi udzielić wsparcia podczas rozmów z ekipami a także doradzić kolejność wykonywania prac wykończeniowych, aby trwały one jak najkrócej i były najbardziej optymalne kosztowo. Potrafi także z niezbędnym wyprzedzeniem dostrzec większość potencjalnych problemów i zagrożeń a także skutecznie im przeciwdziałać.

6. Oszczędność czasu

Projektant przygotowuje dla Ciebie propozycje układu funkcjonalnego pomieszczeń oraz elementów wyposażenia wnętrz a Ty je akceptujesz lub wymagasz wprowadzenia niezbędnych poprawek. Zabiera Cię do sklepu lub do siebie do biura, gdzie możesz obejrzeć i dotknąć proponowanych elementów wyposażenia wnętrz. Nie musisz wiec tracić czasu na poszukiwanie sklepów oraz przeglądanie stron internetowych aby znaleźć rozwiązania dostosowane do posiadanego przez Ciebie budżetu oraz charakteru wnętrz. Możesz w tym czasie zająć się rzeczami ważnymi dla Ciebie lub odpocząć. Wykonawcy pracują na podstawie przygotowanych projektów, podejmą więc pracę bez zbędnej zwłoki i dopytywania się o zakres prac i sposób ich wykonania.

7. Mniej stresu

W wariancie z nadzorem autorskim, projektant wnętrz nadzoruje prace ekip budowlanych i weryfikuje jakość prac. Występuje w roli mediatora pomiędzy Tobą a wykonawcami w przypadku pojawienia się problemów. Śledzi postępy prac w porozumieniu z Tobą.

Projektant może także zająć się wykończeniem wnętrza „pod klucz”. W tym wariancie Ty akceptujesz projekty i budżet prac oraz dokonujesz płatności za wykonane prace i dostarczone materiały. Po zakończeniu prac wprowadzasz się do swojego lokalu.

8. Łatwiej sprzedasz nieruchomość

Jeżeli postanowisz sprzedać lokal urządzony przez projektanta wnętrz, możesz być pewien, że znacząco szybciej znajdzie on nabywcę. Kupujący doceniają wysiłek włożony w przygotowanie stylowych wnętrz.

9. Kontrolujesz sytuację

Doświadczony projektant wnętrz nigdy nie narzuca swoich rozwiązań klientowi. Będzie się starał Cię przekonać do swoich poglądów, ponieważ to Ty podejmujesz ostateczną decyzję. Większość projektantów ustali z Tobą stałe wynagrodzenie przed rozpoczęciem prac, dzięki czemu będziesz mógł odpowiednio zaplanować wydatki.

Pamiętaj proszę, aby zatrudnić projektanta wnętrz możliwie jak najwcześniej. Zdarzają się okresy, gdy pracownie posiadają zarezerwowane terminy prac na wiele miesięcy do przodu. Warto skontaktować się z nim nawet na etapie wyboru mieszkania lub projektu domu. Można wtedy wspólnie zastanowić się nad projektem i wybrać ten, z dobrym układem funkcjonalnym. Dzięki temu zaoszczędzisz na koszcie wykończenia wnętrz, np. unikając potrzeby wyburzania i dostawiania ścian.

Na zakończenie musisz wiedzieć, że zakres usług świadczonych przez projektanta wnętrz jest ustalany indywidualnie z klientem przed rozpoczęciem projektu. Część usług o których wspominam w niniejszym poradniku może nie być świadczona przez wybranych projektantów. Jeżeli interesuje Cię nasze projekty, kliknij TUTAJ aby zapoznać się z naszym cennikiem i skontaktować się z nami.

Udostępnij artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Kategorie Bloga

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania