Imola ceramica

Imola ceramica to włoski producent płytek. Cechują się one dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz ciekawymi wzorami. W 2015 roku odwiedziliśmy fabrykę tej firmy we Włoszech. Zapraszam Cię do obejrzenia naszych inspiracji z tego wyjazdu.

Table Of Contents

Lamborghini na lotnisku

Po wylądowaniu na lotnisku w Bolonii, czekała na nas pierwsza atrakcja. Każdy z pasażerów ma możliwość dokładnego obejrzenia legendarnego super samochodu firmy Lamborghini. Zobaczcie jak to wygląda.

Lamborghini Bolonia Bologne airport Italy
Lamborghini na lotnisku w Bolonii

Fabryka Imola Ceramica

Prosto z lotniska pojechaliśmy do fabryki. Mieliśmy tutaj możliwość obejrzenia wszystkich najnowszych kolekcji płytek. Zobaczcie, które kolekcje zwróciły naszą szczególną uwagę.

Płytki imitujące drewno

Największe wrażenie zrobiła na mnie kolekcja płytek Imola Ceramica imitujących drewno. Producenci od kilku lat udoskonalają technologię produkcji, aby maksymalnie upodobnić swój produkt do naturalnego drewna.

Początkowo na płaskiej płytce nadrukowywali zdjęcie deski. Od pewnego czasu starają się także odzwierciedlić strukturę 3D drewna na powierzchni płytki. Zrobiłem kilka zdjęć płytek z bliska. Zobacz, jak dobrze już im to wychodzi.

Imola Ceramica na wesoło

Na terenie fabryki Imola Ceramica nie zapomniano także o kilku elementach dekoracyjnych, które wzbudzały wesołość wszystkich odwiedzających ją osób. Ciekawe czy Tobie one się także podobają?

Produkcja płytek ceramicznych

Ciekawostka dla osób interesujących się techniką. Fabryka Imola Ceramica posiada najnowocześniejszą na świecie linię produkcji płytek zwaną Continua. Tradycyjnie płytki są produkowane w taki sposób, że masa jest wtłaczana do formy o odpowiednim rozmiarze. Potem masa ta prasowana i wypalana.

fabryka płytek wypalanie ceramiki w piecu
Wypalanie płytek w piecu

Zmiana formatu produkowanych płytek wymaga zamknięcia linii produkcyjnej i wymiany form. Technologia Continua, zmienia sposób produkcji płytek. Maszyna formuje „dywan” z masy, która jest prasowana a dopiero potem przycinana komputerowo do wymaganego rozmiaru i wypalana. 

Piec do wypalania płytek fabryka Venis
Piec do wypalania płytek

Jeżeli chcemy zmienić rozmiar produkowanych płytek, należy jedynie przeprogramować komputer. Cały proces produkcji obsługiwany jest automatycznie. Na olbrzymiej hali pracuje jedynie kilka osób, które są odpowiedzialne za nadzorowanie pracy maszyn i ponowne ich uruchomienie w razie zatrzymania procesu produkcji.

Tor wyścigowy Imola

Po wizycie w fabryce Imola Ceramica pojechaliśmy na słynny tor wyścigowy Imola. Jeszcze kilka lat temu odbywały się na nim wyścigi Formuły 1 – Grand Prix San Marino. Tor słynie z nieszczęśliwego wypadku. To właśnie w tym miejscu zginął słynny kierowca rajdowy Ayrton Senna.

Po dotarciu na tor okazało się, że mamy szczęście i pomimo deszczu trwają testy fabryki Lamborghini. Poniżej możesz zobaczyć krótki film nagrany przeze mnie na torze.

Tor wyścigowy Imola

Zwiedzanie Bolonii

Na zakończenie wizyty, mieliśmy możliwość zwiedzenia centrum Bolonii. Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć. Polecam wszystkim odwiedzić to miejsce. Piękne miasto i pyszne jedzenie to połączenie, którego będzie mi brakować po powrocie do domu 🙂

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam Cię do przeczytania innych z serii inspiracje projektanta wnętrz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *