Home » Blog projektanta wnętrz » Inspiracje projektanta wnętrz » Łazienka inspiracje Cersaie 2017

Łazienka inspiracje Cersaie 2017

Łazienka inspiracje z największych międzynarodowych targów Cersaie w Bolonii. Tylko tutaj znajdziesz zdjęcia wykonane przez projektanta wnętrz. Zobacz, co zwróciło jego szczególną uwagę. Znajdź inspiracje do swojej łazienki.

Table Of Contents

O targach Cersaie

Targi Cersaie to największa na świecie impreza, podczas której fabryki ceramiki prezentują swoje nowe kolekcje płytek, armatury łazienkowej oraz baterii. Wydarzenie odbywa się końcem roku na terenie około 10 wielkich hal w mieście Bolonia we Włoszech.

Zaplanowaliśmy jednie jeden dzień na zwiedzanie targów i w naszej ocenie to zbyt mało czasu. Do wielu hal nawet nie zajrzeliśmy. Pod koniec dnia nogi zaczynały odmawiać nam posłuszeństwa. Aby spokojnie wszystko zwiedzić, trzeba przyjechać tutaj na co najmniej dwa pełne dni.

Łazienka polskie inspiracje

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością wystawców z różnych stron świata, choć oczywiście dominowały fabryki włoskie. Odwiedziliśmy stoiska trzech polskich wystawców, firmy: Krzemień, Końskie oraz Paradyż.

Płytka lastryko – nowość


Na targach królował nowy wzór płytek – lastriko. Jestem przekonany, że ci z nas, którzy mieli okazję dorastać w PRL, doskonale pamiętają ten wzór. Jestem bardzo ciekawy, czy przyjmie się u nas. Rozmawiając ze znajomymi, mamy przekonanie, że młode pokolenie nie będzie miało uprzedzeń z dzieciństwa. Jesteśmy przekonani, że będzie chciało korzystać z tych nowych wzorów w swoich łazienkach.

Łazienka inspiracje

Prezentujemy wybrane aranżacje łazienek, które zwróciły naszą największą uwagę. Mam nadzieję, że tobie także się one spodobają.

Płytki patchwork

Znaleźliśmy także kilka wzorów rewelacyjnych płytek patchwork. Znajdują one coraz większe zastosowanie w projektach wnętrz. Ciekawe czy Ci się spodobają :)?

Płytki heksagonalne

Na stoiskach producentów znaleźliśmy także wyjątkowe wzory płytek heksagonalnych. Wśród nich płytki wykonane z czystej miedzi – szczotkowenej i postarzanej. Koszt takich płytek jest znaczący, jednak efekt wyjątkowy.

Podłogi drewniane

Szczególne wrażenie zrobiły na nas podłogi drewniane jednego z producentów. Tworzy on wyjątkowe w swoim rodzaju mozaiki drewniane. Jeden ze wzorów zawiera inkrustacje, jakie można znaleźć w zabytkowych zamkach i rezydenacjach – np. w Łańcucie. Drugi tworzy przepiękne heksagonalne wzory geometryczne przypominające kwiaty. Jest na co popatrzeć.

Łazienka inspiracje armatura

Na koniec kilka zdjęć armatury wystawianej na targach. Szczególną uwagę zwróciliśmy na firmę Tremme i jej serię 5 mm. Tak – bateria ma grubość 5 mm i działa. Na żywo wygląda to spektakularnie.

Naszą uwagę zwróciła także miska WC z funkcją bidetu, sterowana przez tablet lub telefon. Można ustalać temperaturę deski, a także wody, którą będziemy się podmywać. Dodatkowo system pozwala na włączenie funkcji odciągania zapachów, a także automatyczne otwieranie i zamykanie klapy. Ciekawi jesteśmy czy takie urządzenia się przyjmą w Polsce :)?

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz inspiracji do łazienki, to zdecydowanie warto wybrać się na targi Cersaie do Bolonii. Ilość producentów i wzorów może przyprawić cię o zawrót głowy. To na tych targach prezentowane są nowości producentów. W zależności od zainteresowania kupujących są one wprowadzane na rynek lub zamykane w archiwum. Łazienka inspiracje – na pewno znajdziesz je na Cersaie w Bolonii.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam Cię do przeczytania innych z serii inspiracje projektanta wnętrz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *