2018: Luksusowy apartament Warszawa

Wybierz pozycję z menu na górze strony lub wpisz czego szukasz:

Luksusowy apartament Warszawa – Saska Kępa, zobacz zdjęcia nagradzanego apartamentu.

Informacje o realizacji

Data:
Lokalizacja:
Kategoria:
Powierzchnia:
Zdjęcia:
Listopad 2017
Warszawa
Apartament
130 m2
Krzysztof Czapor

Luksusowy apartament w Warszawie, którego właścicielem jest małżeństwo posiadające dwójkę dzieci. W 2016 roku kupili oni apartament o powierzchni 130 m2 w dzielnicy Saska Kępa w Warszawie. We wrześniu 2016 roku inwestorzy obejrzeli realizację pracowni Viva Design z Rzeszowa w czasopiśmie Czas na wnętrze. Zakochali się w projektowanych przez nas wnętrzach i postanowili zlecić nam przygotowanie projektu wnętrz swojego apartamentu. W ramach współpracy przygotowaliśmy projekt wnętrz wraz z wizualizacjami, zestawienie materiałów a także poleciliśmy wykonawców i dostawców. Ponadto nasza pracownia pełniła stały nadzór autorski nad prowadzonymi pracami wykończeniowymi.

Nasze nagrody

Ta realizacja została nagrodzona przez międzynarodowe jury. Otrzymaliśmy następujące nagrody:

  1. 2019: Nagroda German Design Award dla Viva Design
  2. 2019: Nagroda A`Design Award dla Viva Design

Przeczytaj także o naszej wizycie na gali German Design Award 2020: 2020: Polska pracownia Viva Design z Rzeszowa na gali German Design Award. Przeczytaj także artykuł w Gazecie Wyborczej na temat tego wnętrza.

Prace nad projektem

Luksusowy apartament zamieszkiwany jest przez czteroosobową rodzinę. Jedno z dzieci chodzi do szkoły podstawowej, drugie urodziło się w trakcie naszej współpracy. Inwestorzy zdecydowali o zastosowaniu w swoim mieszkaniu materiałów wykończeniowych najwyższej jakości.

W trakcie prac projektowych, ten luksusowy apartament podzielony został na dwie strefy. Pierwsza z nich, przeznaczona dla gości, obejmuje przedpokój, kuchnię z salonem oraz toaletę. Strefa dla domowników zaczyna się przedpokojem z którego możemy wejść do pralni, pokoju córki, pokoju syna, łazienki dzieci oraz gabinetu. W apartamencie wyznaczona została także strefa prywatna dla małżonków w skład której wchodzą sypialnia, łazienka oraz garderoba.

W większości pomieszczeń, ten luksusowy apartament, posiada wykonane przez dewelopera ogrzewanie kanałowe w posadzkach. Dzięki temu, możliwe było wykorzystanie przestrzeni ścian do aranżacji tego luksusowego apartamentu. Chłodzenie mieszkania zapewnia klimatyzacja kanałowa z nawiewami do wybranych pomieszczeń. Dom posiada także automatykę, dzięki której możliwe jest sterowanie wybranymi funkcjami zdalnie poprzez telefon komórkowy.

Finalna wersja projektu funkcjonalnego przygotowanego przez pracownię Viva Design – zobacz jak jaki układ ma ten luksusowy apartament:

Luksusowy apartament Warszawa układ funkcjonalny
Projekt funkcjonalny luksusowo urządzonego apartamentu na Saskiej Kępie w Warszawie

Spacer po mieszkaniu

Wiatrołap

Po wejściu do tego ekskluzywnego apartamentu, nasz wzrok pada na mozaikę szklaną firmy Primavera z wzorem kwiatowym, przygotowanym specjalnie na nasze zamówienie. Po lewej stronie znajduje się szafa z siedziskiem. Na jej frontach zastosowaliśmy spiek firmy Laminam, natomiast na plecach wnęki zastosowany został onyks.

Po prawej stronie mozaiki znajduje się ściana wyłożona fornirem Dibetou. Przy ścianie znajduje się konsola, na której można odłożyć klucze i dokumenty. Lewa strona ściany prowadzącej do korytarza, wyłożona została postarzanymi lustrami. Ściana znajdująca się z prawej strony korytarza, obłożona została tapetą firmy Arte. W ścianie znajdują się ukryte drzwi prowadzące do toalety. Całości dopełnia oświetlenie firmy Eichholtz i BPM Lightning.

Toaleta

W toalecie połączone zostało kilka materiałów. Fornir kamienny StoneLine z panelami wykonanymi z drewna, oraz wielkoformatowa płytka z firmy Rex. Miska WC z firmy Hidra, umywalka Villeroy&Boch Octagon ze skórą oraz bateria z posadzki firmy Gessi uzupełniają klimat pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj przycisk pneumatyczny firmy Geberit, zamontowany na ścianie po prawej stronie miski WC.

Salon

Z korytarza przechodzimy do salonu. Na pierwszym planie znajdujemy meble wykonane według naszego projektu, z chromowanymi nogami i skórzanymi półkami. Ze regałem znajduje się strefa wypoczynkowa z telewizorem, który możemy ukryć za przesuwanymi półkami regału z książkami. Wygodę domownikom oraz ich gościom zapewniają dwie sofy skórzane firmy Ditre Italia oraz stolik kawowy firmy Catellan Italia.

Dzięki zastosowanym w oknach shuttersom firmy Jasno, ten luksusowy apartament ma możliwość regulowania natężenia naturalnego światła wpadającego do salonu przez okno do tego luksusowo urządzonego apartamentu. Przygotowaliśmy także specjalną zabudowę obok okna, która pozwala ukryć całkowicie rozsunięte shuttersy. Na ścianie za którą chowają się shuttersy zastosowaliśmy tapetę firmy Omexco oraz panel fornirowany, oddzielone chromowaną listwą.

W salonie znaleźliśmy także miejsce na stół i krzesła firmy Catellan Italia. Całości efektu dopełnia oświetlenie techniczne firmy BPM, lampy firmy Foscarini oraz tkaniny firmy Casadeco znajdujące się na oknach. Ten luksusowy apartament posiada podłogę w salonie wykonaną z drewna firmy Chapel Parket.

Kuchnia

Po wejściu do części kuchennej, na pierwszym planie widzimy pochłaniacz firmy Falmec. Po lewej stronie znajduje się zabudowa meblowa z frontami obłożonymi fornirem kamiennym w której zabudowana została lodówka oraz systemy przechowywania. Na blacie z wyspą i na ścianie z oknem zastosowaliśmy kwarcyt firmy Santamargherita. Na oknie shuttersy firmy Jasno z autorskim systemem montażu dolnej szyny, opracowanym przez naszego wykonawcę. Pod wyspą ten luksusowy apartament posiada wykorzystaną mozaikę firmy Rex a przy wyspie krzesła firmy Andreu.

Pralnia

Ten luksusowy apartament posiada cześć prywatną dostepną tylko dla domowników. Przechodzimy do niej korytarzem obok toalety. Pierwszym pomieszczeniem po prawej przejściu przez fornirowane drzwi jest pralnia w której znaleźliśmy miejsce dla pralki i suszarki firmy Miele oraz dużego zlewu gospodarczego.

Pokój córki

Pomieszczenie, które sąsiaduje z pralnią to pokój córki. Po lewej stronie znajduje się duża ściana z tapetą magnetyczną i farbą tablicową firmy Benjamin Moore na której dziewczynka może wieszać swoje prace. Na ścianie tej zaprojektowaliśmy także półkę z zamykanymi drzwiami, w której można przechowywać dziecięce skarby. W pokoju wykorzystane zostało biurko i fotel firmy Moll. Są to meble, które rosną razem z dziećmi. Z prawej stronie przy oknie powstałą duża szafa do przechowywania a bliżej wejścia znajduje się łóżko piętrowe, dzięki czemu koleżanki mogą zostać na noc u właścicielki pokoju. Podłoga w tym pokoju została wykonana z drewna firmy Chapel Parket.

Pokój syna

Kolejne pomieszczenie to pokój syna, który urodził się w trakcie trwania prac wykończeniowych. Po lewej stronie zaprojektowaliśmy miejsce na przechowywanie zabawek. W tapicerowanej wnęce znajduje się łóżeczko. We wnęce wykorzystaliśmy tapetę firmy Aviator z imieniem dziecka. Przy oknie znajduje się wygodny fotel firmy Bo Concept, który mama może wykorzystać podczas karmienia maleństwa. Obok fotelu umieściliśmy przewijak oraz dużą szafę na ubrania firmy Newport. Podłoga w tym pokoju została wykonana z drewna firmy Chapel Parket.

Łazienka dzieci

Ten luksusowy apartament posiada łazienkę, specjalnie zaprojektowaną dla dzieci. Znajduje się ona naprzeciwko pokoi dziecięcych. Po lewej stronie od wejścia zaprojektowaliśmy szafkę do przechowywania. Sąsiaduje ona z wnęką w której znajduje się Wanna z parawanem oraz baterią firmy Axor. We wnęcie wykorzystaliśmy mozaikę firmy Truffle oraz płytkę firmy Dune. Obok wanny zaprojektowaliśmy zabudowę umywalki, z motywem „pszczelim”. Na ścianie zastosowaliśmy płytki heksagonalne firmy Risco i docięte specjalnie na wymiar lustra. Całości dopełnia umywalka firmy Duravit z baterią Axor.

Gabinet

Z pokojem syna graniczy gabinet w którym równocześnie mogą pracować obaj właściciele tego luksusowego apartamentu. Po lewej stronie pomieszczenia zaprojektowaliśmy duże biurko na całą głębokość pomieszczenia. Nad biurkiem znajduje się miejsce na pamiątki oraz szafki na segregatory. Z drugiej strony pomieszczenia znajduje się przeszklony regał na książki oraz fotel do czytania firmy BO Concept. Podłoga w tym pokoju została wykonana z drewna firmy Chapel Parket.

Sypialnia

Za gabinetem rozpoczyna się strefa prywatna małżonków, składająca się z sypialni z łazienką i garderobą. Centralnym miejscem sypialni w tym luksusowym apartamencie jest łóżko firmy Selva. Obok łóżka zaprojektowaliśmy stoliki nocne, wykonane na zamówienie przez stolarza. Na ścianie za łóżkiem wykonana została garderoba z frontami ze szkła dymionego. Na suficie zawieszona została efektowna lampa firmy Moooi. Po jednej stronie łóżka oświetlenie zapewnia kinkiet Tom Dixon a po drugiej stronie łóżka lampa firmy Eichholtz. Na oknie zastosowaliśmy tkaninę firmy Casadeco a obok okna znalazło się miejsce na regał. Podłoga w tej strefie została wykonana z drewna firmy Chapel Parket.

Garderoba

Z łazienką sąsiaduje garderoba w której zaprojektowaliśmy meble do przechowywania ubrań, walizek i innych niezbędnych w domu rzeczy.

Łazienka rodziców

Po lewej stronie od wejścia zamontowany został grzejnik firmy Kermi z grzałką. Obok niego zamontowany został moduł sanitarny Geberit Monolith z miską WC firmy Hidra. Dzięki jego zastosowaniu uniknęliśmy konieczności wykonywania zabudowy stelaża i mogliśmy maksymalnie powiększyć powierzchnię łazienki.

Centralną cześć łazienki zajmuje zabudowa meblowa z dwiema umywalkami firmy Bette oraz blatem ze spieku Laminam a także szafkami do przechowywania. Na ścianie za umywalkami zastosowaliśmy płytkę firmy Dune z płatkami srebra. W ścianie tej zostały zamontowane dwie baterie firmy Bette.

Na oknie zamontowana została roleta rzymska. Obok okna zaprojektowaliśmy wnękę na kabinę prysznicową firmy Huppe. Ściana kabiny została wyłożona marmurem Emperador oraz onyksem. W ścianie zamontowana została bateria podtynkowa firmy Gessi wraz z deszczownicą. Za odprowadzanie wody odpowiada brodzik firmy Kaldewei, zamontowany na równo z podłogą. Na podłodze i pozostałych ścianach zastosowane zostały płytki firmy Rex.

W pomieszczeniu tym wykonany został także sufit napinany. Oświetlenie zapewniają kinkiety firmy Eichholtz wraz oświetleniem technicznym BPM i lampką wiszącą firmy Crystal.

Podsumowanie

Właściciele wprowadzili się do tego luksusowego apartamentu w listopadzie 2017 roku. Gdy spotkaliśmy się z nimi na sesji zdjęciowej w lipcu 2018 roku, powiedzieli, że bardzo dobrze się im mieszka a apartament bardzo podoba się odwiedzającym ich gościom.

Klientka wybierała pracownię pośród najlepszych architektów wnętrz w Polsce i zdecydowała się na współpracę z Viva Design. Jest bardzo zadowolona z wnętrz które dla niej przygotowaliśmy. Urządzony przez nas luksusowy apartament w Warszawie, sprawia im wiele radości każdego dnia.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z pracownią Viva Design, proszę zobaczyć tutaj jakie mamy dostępne warianty współpracy.

Udostępnij artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Kategorie Bloga

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania