Home » Blog projektanta wnętrz » Aranżacje wnętrz Viva Design » Mieszkanie z antresolą w Krakowie

Mieszkanie z antresolą w Krakowie

Kupiłem mieszkanie z antresolą w centrum Krakowa, przeznaczone na krótkoterminowy wynajem i potrzebuję, żebyście zrobili z tego coś wyjątkowego. Tak wyglądała nasza pierwsza rozmowa z inwestorem. Jeżeli interesuje Cię jak wyglądają urządzone przez nas wnętrza i jak wyglądały prace wykończeniowe, to koniecznie przeczytaj dalej.

Table Of Contents

Informacje o realizacji

Data:
Lokalizacja:
Kategoria:
Powierzchnia:
Zdjęcia:
Luty 2017
Kraków
Apartament
32 m2
Marcin Steciak

Mieszkanie z antresolą znajduje się w kamienicy w centrum Krakowa, przy ul. Krupniczej 10 (niedaleko teatru Bagatela). Projekt został przez nas zrealizowany wraz z nadzorem pod klucz, co oznacza, że inwestor zaakceptował projekty wraz z budżetem a my zajęliśmy się resztą. Poniżej możesz obejrzeć film ze spacerem po urządzonym przez nas wnętrzu.

Apartament Kraków ul. Krupnicza 10

Mieszkanie z antresolą – historia

Kamienica przy ul. Krupniczej 10 w Krakowie, została poddana gruntownemu remontowi w roku 2016. Stare zniszczone wnętrza zostały całkowicie odnowione. Atrakcyjna lokalizacja kamienicy powoduje, że w większości powstały tam apartamenty na krótkoterminowy wynajem.

Inwestor, który zgłosił się do nas, kupił mieszkanie na poddaszu z antresolą. Według planów dewelopera, była ona przeznaczona do zamurowania. Po obejrzeniu wnętrz apartamentu, zdecydowaliśmy o tym, że wykorzystamy tą przestrzeń na miejsce do pracy a także sypialnię na antresoli dla dwóch osób wraz z garderobą. Przejdźmy jednak po kolei po każdym z pomieszczeń.

Salon

W założeniu inwestora, apartament miały zamieszkać cztery osoby. Mieszkanie z antresolą miało posiadać wszystkie udogodnienia, potrzebne osobom wybierającym się do Krakowa w celach turystycznych.

W salonie przewidzieliśmy miejsce na dwuosobową rozkładaną sofę, która służy za miejsce do wypoczynku. Stolik kawowy w postaci miedzianych ringów pozwala na odstawienie rzeczy, podczas oglądania telewizji lub słuchania muzyki. Duży obraz na ścianie widoczny zaraz po wejściu, dopełnia efekt, jaki tworzy to przytulne wnętrze.

W ukrytej pod schodami szafie, znalazło się miejsce na przechowywanie dużych walizek, kurtek, ubrań, butów, żelazka i deski do prasowania.

Antresola

Postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać przestrzeń tego mieszkania z antresolą. Dużym wyzwaniem okazało się samo wejście na antresolę. Z jednej strony ograniczały nas drzwi wejściowe a z drugiej strony początek antresoli. Duża wysokość antresoli była dodatkowym czynnikiem komplikującym całą sytuację. Gdy zaprojektowaliśmy schody, okazało się, że nie ma możliwości, żeby z nich korzystać. Po zastanowieniu wpadliśmy na pomysł, aby wykorzystać specjalne schody „kacze”. Dzięki ich zastosowaniu, wejście na antresolę i zejście z niej jest komfortowe.

Na antresoli znajduje się biurko przy którym można pracować. Przeszklenie w balustradzie pozwala na obserwowanie wejścia do apartamentu. Ponadto na antresoli znaleźliśmy miejsce dla dużej pojemnej szafy na ubrania oraz wygodnego dwuosobowego łóżka.

Za komfort korzystania z całego mieszkania z antresolą na poddaszu odpowiada klimatyzator z opcją grzania, umieszczony nad łóżkiem.

Kuchnia

W kuchni musiało znaleźć się miejsce dla pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarnika, płyty indukcyjnej i piecyka gazowego. Oprócz tego, osoby przebywające w apartamencie muszą mieć możliwość wygodnego spożywania posiłków. Były to duże wymagania na tak małą przestrzeń. Jednak dzięki zastosowanym rozwiązaniom, udało się nam stworzyć przestrzeń która łączy wygodę z użytecznością.

Łazienka

W łazience przewidzieliśmy miejsce na dużą, wygodną wannę, umywalkę oraz miskę WC. Ciepło w każdej porze roku zapewni grzejnik z grzałką elektryczną. Całość zaprojektowana została w przytulnym, nastrojowym klimacie.

Mieszkanie z antresolą – prace wykończeniowe

Na koniec pokazuję jak wyglądało mieszkanie z antresola w Krakowie, gdy rozpoczynaliśmy prace wykończeniowe.

blank

Ocena Booking.com

Apartament bardzo podoba się wynajmującym na portalu Booking.com. Tutaj możesz przeczytać więcej na temat oceny zaprojektowanego przez nas apartamentu Krupnicza 10 w Krakowie.

Jeżeli spodobała Ci się nasza realizacja, to zapraszam Cię do obejrzenia innych aranżacji wnętrz pracowni Viva Design.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

2 odpowiedzi na “Mieszkanie z antresolą w Krakowie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *