Penthouse w Warszawie

Penthouse znajduje się w dzielnicy Saska Kępa w Warszawie. Zobacz zdjęcia wnętrz, które zdobyły prestiżowe międzynarodowe nagrody: German Design Award 2020 i A`Design Award 2019.

O czym tu przeczytasz:

Table Of Contents

Informacje o realizacji

Data:
Lokalizacja:
Kategoria:
Powierzchnia:
Zdjęcia:
Listopad 2017
Warszawa
Apartament
130 m2
Krzysztof Czapor

Właścicielami luksusowego penthouse w Warszawie, jest małżeństwo posiadające dwójkę dzieci. W 2016 roku kupili oni nieruchomość o powierzchni 130 m2 w dzielnicy Saska Kępa w Warszawie.

Po zakupie penthouse, inwestorzy poszukiwali odpowiedniej pracowni, która stworzyłaby dla nich projekt wnętrz. W tym czasie mieli możliwość obejrzenia naszej realizacji w czasopiśmie Czas na wnętrze. Zakochali się w projektowanych przez nas wnętrzach i postanowili zlecić nam przygotowanie projektu wnętrz swojego penthouse.

W ramach współpracy przygotowaliśmy projekt wnętrz wraz z wizualizacjami, zestawienie materiałów, a także poleciliśmy wykonawców i dostawców. Nasza pracownia pełniła także stały nadzór autorski nad prowadzonymi pracami wykończeniowymi.

Otrzymane nagrody

Ta realizacja została nagrodzona przez międzynarodowe jury. Otrzymaliśmy następujące nagrody:

  1. 2019: Nagroda German Design Award dla Viva Design
  2. 2019: Nagroda A`Design Award dla Viva Design

Przeczytaj także artykuł w Gazecie Wyborczej, w którym opowiadamy na temat tej realizacji.

Prace nad projektem

Luksusowy penthouse zamieszkiwany jest przez czteroosobową rodzinę. Jedno z dzieci chodzi do szkoły podstawowej, drugie urodziło się w trakcie naszej współpracy. Inwestorzy zdecydowali o zastosowaniu w swoim mieszkaniu luksusowych materiałów wykończeniowych najwyższej jakości.

W trakcie prac projektowych penthouse podzielony został na dwie strefy. Pierwsza z nich, przeznaczona dla gości, obejmuje przedpokój, kuchnię z salonem oraz toaletę. Strefa dla domowników zaczyna się przedpokojem, z którego możemy wejść do pralni, pokoju córki, pokoju syna, łazienki dzieci oraz gabinetu. W apartamencie wyznaczona została także strefa prywatna dla małżonków, w skład której wchodzą sypialnia, łazienka oraz garderoba.

Deweloper wykonał w większości pomieszczeń ogrzewanie kanałowe w posadzkach. Dzięki temu możliwe było wykorzystanie przestrzeni ścian do aranżacji wnętrz w tym penthouse. Chłodzenie mieszkania zapewnia klimatyzacja kanałowa z nawiewami do wybranych pomieszczeń. Dom posiada także automatykę, dzięki której możliwe jest sterowanie wybranymi funkcjami zdalnie poprzez telefon komórkowy.

Poniżej znajduje się projekt funkcjonalny przygotowany przez Viva Design. Zobacz, jaki układ zaprojektowaliśmy w tym penthouse:

Luksusowy penthouse Warszawa projekt funkcjonalny
Projekt funkcjonalny luksusowo urządzonego penthouse na Saskiej Kępie w Warszawie

Spacer po penthouse

Wiatrołap

Po wejściu do tego penthouse nasz wzrok pada na mozaikę szklaną firmy Primavera. Posiada ona wzór kwiatowy, przygotowany według naszego projektu na nasze specjalnie zamówienie. Po lewej stronie znajduje się szafa z siedziskiem. Na frontach szafy zastosowaliśmy spiek firmy Laminam, natomiast na plecach wnęki zastosowany został onyks – piękny kamień naturalny.

Po prawej stronie mozaiki znajduje się ściana wyłożona fornirem Dibetou. Przy ścianie znajduje się konsola, na której można odłożyć klucze i dokumenty. Lewa strona ściany prowadzącej do korytarza, wyłożona została postarzanymi lustrami. Ściana znajdująca się z prawej strony korytarza, obłożona została tapetą firmy Arte z motywem zwierzęcym. W ścianie znajdują się ukryte drzwi prowadzące do toalety. Całości dopełnia oświetlenie firmy Eichholtz i BPM Lighting.

Toaleta

W toalecie połączone zostało kilka materiałów. Fornir kamienny StoneLine z panelami wykonanymi z drewna, oraz wielkoformatowa płytka z firmy Rex. Miska WC z firmy Hidra, umywalka Villeroy&Boch Octagon ze skórą oraz bateria z posadzki firmy Gessi uzupełniają klimat pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj przycisk pneumatyczny firmy Geberit, zamontowany na ścianie po prawej stronie miski WC.

Salon z jadalnią

Z korytarza przechodzimy do salonu w penthouse. Na pierwszym planie znajdujemy meble wykonane według naszego projektu. Posiadają one chromowane nogi oraz skórzane półki. Ze regałem znajduje się strefa wypoczynkowa z telewizorem. Telewizor możemy ukryć za przesuwanymi półkami regału z książkami. Wygodę domownikom oraz ich gościom zapewniają dwie sofy skórzane firmy Ditre Italia, oraz stolik kawowy firmy Catellan Italia.

Dzięki zastosowanym w oknach shuttersom firmy Jasno ten luksusowy penthouse ma możliwość regulowania natężenia naturalnego światła wpadającego do salonu. Przygotowaliśmy także specjalną zabudowę obok okna, która pozwala ukryć całkowicie rozsunięte shuttersy. Na ścianie, za którą chowają się shuttersy, zastosowaliśmy tapetę firmy Omexco oraz panel fornirowany, oddzielony chromowaną listwą.

W salonie znaleźliśmy także miejsce na stół i krzesła firmy Catellan Italia. Całości efektu dopełnia oświetlenie techniczne firmy BPM, lampy firmy Foscarini oraz tkaniny firmy Casadeco znajdujące się na oknach. Ten luksusowy apartament posiada podłogę w salonie wykonaną z drewna firmy Chapel Parket.

Kuchnia

Po wejściu do części kuchennej, na pierwszym planie widzimy pochłaniacz firmy Falmec. Po lewej stronie znajduje się zabudowa meblowa z frontami obłożonymi fornirem kamiennym, w której zabudowana została lodówka oraz systemy przechowywania. Na blacie z wyspą i na ścianie z oknem zastosowaliśmy kwarcyt firmy Santamargherita. Na oknie shuttersy firmy Jasno z autorskim systemem montażu dolnej szyny, opracowanym przez naszego wykonawcę. Pod wyspą zastosowaliśmy mozaikę firmy Rex a przy wyspie krzesła firmy Andreu.

Pralnia

W penthouse stworzyliśmy cześć prywatną, dostępną tylko dla domowników. Przechodzimy do niej korytarzem obok toalety. Pierwszym pomieszczeniem po prawej przejściu przez fornirowane drzwi jest pralnia, w której znaleźliśmy miejsce dla pralki i suszarki firmy Miele oraz dużego zlewu gospodarczego.

Pokój córki

Pomieszczenie, które sąsiaduje z pralnią to pokój córki. Po lewej stronie znajduje się duża ściana z tapetą magnetyczną i farbą tablicową firmy Benjamin Moore. Dzięki temu rozwiązaniu dziewczynka może wieszać tam swoje prace. Na ścianie zaprojektowaliśmy także półkę z zamykanymi drzwiami, w której można przechowywać dziecięce skarby.

W pokoju wykorzystane zostało biurko i fotel firmy Moll. Są to meble, które rosną razem z dziećmi. Z prawej strony przy oknie wstawiliśmy dużą szafę do przechowywania. Bliżej wejścia znajduje się łóżko piętrowe, dzięki czemu koleżanki mogą zostać na noc u właścicielki pokoju. Podłoga w tym pokoju to naturalne drewno z firmy Chapel Parket.

Pokój syna

Kolejne pomieszczenie w penthouse to pokój syna. Urodził się on w trakcie trwania prac wykończeniowych. Po lewej stronie zaprojektowaliśmy miejsce na przechowywanie zabawek. W tapicerowanej wnęce znajduje się łóżeczko. We wnęce wykorzystaliśmy tapetę firmy Aviator z imieniem dziecka. Przy oknie znajduje się wygodny fotel firmy Bo Concept, który mama może wykorzystać podczas karmienia maleństwa. Obok fotela umieściliśmy przewijak, a także dużą szafę na ubrania firmy Newport. Podłoga w tym pokoju pochodzi z firmy Chapel Parket.

Łazienka dzieci

Luksusowy penthouse posiada łazienkę, specjalnie zaprojektowaną dla dzieci. Znajduje się ona naprzeciwko pokoi dziecięcych. Po lewej stronie od wejścia zaprojektowaliśmy szafkę do przechowywania. Sąsiaduje ona z wnęką, w której znajduje się Wanna z parawanem oraz baterią firmy Axor. We wnęce wykorzystaliśmy mozaikę firmy Truffle oraz płytkę firmy Dune. Obok wanny zaprojektowaliśmy zabudowę umywalki, z motywem „pszczelim”. Na ścianie zastosowaliśmy płytki heksagonalne firmy Risco i docięte specjalnie na wymiar lustra. Całości dopełnia umywalka firmy Duravit z baterią Axor.

Gabinet

Z pokojem syna graniczy gabinet, w którym równocześnie mogą pracować obaj właściciele tego penthouse. Po lewej stronie pomieszczenia zaprojektowaliśmy duże biurko na całą głębokość pomieszczenia. Nad biurkiem znajduje się miejsce na pamiątki oraz szafki na segregatory. Z drugiej strony pomieszczenia znajduje się przeszklony regał na książki oraz fotel do czytania firmy BO Concept. W pomieszczeniu wykorzystaliśmy podłogę drewnianą z firmy Chapel Parket.

Sypialnia

Za gabinetem rozpoczyna się strefa prywatna małżonków. Składa się ona z sypialni, łazienki i garderoby. Centralnym miejscem sypialni w tym luksusowym apartamencie jest łóżko firmy Selva. Obok łóżka zaprojektowaliśmy stoliki nocne, wykonane na zamówienie przez stolarza. Na ścianie za łóżkiem wykonana została garderoba z frontami ze szkła dymionego. Na suficie zawieszona została efektowna lampa firmy Moooi. Po jednej stronie łóżka oświetlenie zapewnia kinkiet Tom Dixon a po drugiej stronie łóżka lampa firmy Eichholtz. Na oknie zastosowaliśmy tkaninę firmy Casadeco, a obok okna znalazło się miejsce na regał. Podłoga w tej strefie została wykonana z drewna firmy Chapel Parket.

Garderoba

Z łazienką sąsiaduje garderoba, w której zaprojektowaliśmy meble do przechowywania ubrań, walizek i innych niezbędnych w domu rzeczy.

Łazienka rodziców

Po lewej stronie od wejścia zamontowany został grzejnik firmy Kermi z grzałką. Obok niego zamontowany został moduł sanitarny Geberit Monolith z miską WC firmy Hidra. Dzięki jego zastosowaniu uniknęliśmy konieczności wykonywania zabudowy stelaża i mogliśmy maksymalnie powiększyć powierzchnię łazienki.

Centralną cześć łazienki zajmuje zabudowa meblowa z dwiema umywalkami firmy Bette oraz blatem ze spieku Laminam a także szafkami do przechowywania. Na ścianie za umywalkami zastosowaliśmy płytkę firmy Dune z płatkami srebra. W ścianie tej zostały zamontowane dwie baterie firmy Bette.

Na oknie zamontowana została roleta rzymska. Obok okna zaprojektowaliśmy wnękę na kabinę prysznicową firmy Huppe. Ściana kabiny została wyłożona marmurem Emperador oraz onyksem. W ścianie zamontowana została bateria podtynkowa firmy Gessi wraz z deszczownicą. Za odprowadzanie wody odpowiada brodzik firmy Kaldewei, zamontowany na równo z podłogą. Na podłodze i pozostałych ścianach zastosowane zostały płytki firmy Rex.

W pomieszczeniu tym wykonany został także sufit napinany. Oświetlenie zapewniają kinkiety firmy Eichholtz wraz z oświetleniem technicznym BPM i lampką wiszącą firmy Cristal.

Wizualizacje

Na koniec artykułu, pokazujemy fotorealistyczne wizualizacje penthouse, przygotowane przez naszą pracownię przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Zobaczyć, jak wizualizacje wiernie odzwierciedlają wnętrza, których zdjęcia mogłeś oglądać wcześniej :).

Podsumowanie

Właściciele wprowadzili się do tego luksusowego penthouse w listopadzie 2017 roku. Gdy spotkaliśmy się z nimi na sesji zdjęciowej w lipcu 2018 roku, powiedzieli, że bardzo dobrze się im mieszka a wnętrza bardzo podobają się im oraz odwiedzającym ich gościom.

Klientka wybierała pracownię pośród najlepszych architektów wnętrz w Polsce i zdecydowała się na współpracę z Viva Design. Jest bardzo zadowolona z wnętrz, które dla niej przygotowaliśmy. Urządzony przez nas luksusowy penthouse w Warszawie, sprawia im wiele radości każdego dnia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *