Home » Porady architekta wnętrz » Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Witam Cię na stronie z odpowiedziami na często zadawane pytania.  
Jeżeli nie znajdujesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami

Wróć do strony z poradami architekta wnętrz

Pytania do projektanta wnętrz

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Tak, posiadamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji w Polsce dla klientów na stałe mieszkających za granicą (np. Wietnam, Szwecja, Irlandia, Szwajcaria) . Posiadamy także odpowiednie programy, które pozwolą prowadzić spotkanie w taki sposób, jak bylibyśmy w jednym biurze.
Mamy także doświadczenie w realizacji inwestycji poza granicami Polski. W roku 2019 zakończyliśmy pracę nad projektem wnętrz dużego domu w Norwegii. Zakres naszych prac obejmował przygotowanie projektu wnętrz, dostawę materiałów wraz z ekipami wykończeniowymi.
Z naszego punktu widzenia jedynym ograniczeniem takiego wariantu współpracy jest brak możliwości prezentacji inwestorowi proponowanych materiałów podczas osobistego spotkania. W wielu przypadkach inwestorzy decydowali się jednak, aby przyjechać na jedno spotkanie do nas i obejrzeć proponowane materiały. Nasze biuro znajduje się około 20 minut drogi od lotniska w Rzeszowie, które posiada bardzo dobrą komunikację z Warszawą, Gdańskiem i Monachium.

  • Tak, dostępne są następujące warianty współpracy: 
    1. Projekt przez Internet. Więcej informacji na ten temat tego wariantu współpracy można znaleźć w odpowiedzi na pytanie: Czy możliwa jest współpraca przez internet?
    2. Jeżeli inwestycja jest realizowana na terenie województwa podkarpackiego, to jesteśmy w stanie zrealizować inwestycję w każdym wariancie współpracy. Dojazdy nie będą stanowić problemów.
    3. Jeżeli inwestycja jest realizowana w jednym z miast, które posiada dobra komunikację samochodową lub lotniczą z Rzeszowem, np. Kraków, Warszawa, Gdańsk to nie będzie problemów z odwiedzeniem inwestycji i wykonaniem pomiarów lub udzielaniem osobistych konsultacji na budowie.
    W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą pracownią.

Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć jak wyglądają nasze realizacje, to proszę przejść do tej strony: Aranżacje wnetrz

Jeżeli natomiast interesuje Państwa jakie projekty przygotujemy w ramach naszej współpracy, to więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: Co powinien zawierać dobry projekt wnętrz?

Przygotowując nasze pakiety usług, staraliśmy się zaspokoić większość potrzeb inwestorów.
Ponad 90% naszych klientów wybiera wariant współpracy Projekt kompleksowy lub Projekt „pod klucz”.  Te osoby cenią sobie kompleksowe podejście do tematu, przygotowanie wszystkich potrzebnych projektów, szczegółowego zestawienia materiałów wraz z kodami i ilościami a także możliwość szybkiej konsultacji z projektantem na etapie prac wykończeniowych. Zazwyczaj te osoby planują realizować prace wykończeniowe zgodnie z naszym projektem i pozostają w stałym kontakcie z naszą pracownią. Niektórzy z nich stają się naszymi dobrymi znajomymi. 
Jeżeli jednak nie potrzebujecie Państwo tak szczegółowych projektów i szczegółowego zestawienia materiałów, to można skorzystać z tańszego wariantu współpracy. 
Każdy z Państwa musi się zastanowić nad swoimi potrzebami i zdecydować samemu. W razie pytań, prosimy o kontakt z naszą pracownią. 

Zazwyczaj czas oczekiwania na rozpoczęcie prac nad projektem w naszej pracowni wynosi od jednego do sześciu miesięcy. Zazwyczaj nie mamy możliwości podjęcia się „od ręki” pracy nad nowym projektem. 
Z naszego doświadczenia wynika, że w okolicach marca i września najwięcej inwestorów zamierza rozpocząć pracę nad swoim projektem i wtedy kolejki oczekiwania są dłuższe. Natomiast w grudniu i lipcu najmniej osób interesuje się przygotowaniem projektu wnętrz i wtedy możemy rozpocząć pracę wcześniej.

W przypadku inwestycji o powierzchni 100 m2, czas przygotowania projektów kompleksowych w naszej pracowni wynosi około trzech miesięcy. 
Jednak zazwyczaj już po miesiącu mamy zatwierdzone projekty etapu 1, w skład którego wchodzi projekt funkcjonalny oraz projekty instalacji. Na ich podstawie można rozpocząć prace wykończeniowe. 
Do czasu potrzebnego na przygotowanie projektów, należy jeszcze doliczyć czas oczekiwania na wolny termin o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich punktów.

Kilka lat temu, projektanci wnętrz zaczęli oferować usługę projektowania wnętrz, w skład której wchodzi tylko i wyłącznie przygotowanie wizualizacji. Nie zdecydowaliśmy się na jej włączenie do naszej oferty.
W pracowni projektowania wnętrz Viva Design, wizualizacje tworzone są na końcu procesu projektowania. Uważamy, że najpierw należy stworzyć projekt funkcjonalny, potem dać klientowi możliwość dotknięcia podczas spotkania na żywo materiałów i dopiero na tej podstawie można tworzyć wizualizacje.
Zdarzyło się nam już pomagać naszym wykonawcom, którzy otrzymali od inwestora „projekt wnętrz” w postaci wizualizacji od innej pracowni. Pomagaliśmy w doborze materiałów, bo projektant nie powiedział z czego ma być wykonane wnętrze. Inwestor z kolei był przekonany, że przecież ma projekt wnętrz, więc nie wiedział czego ten wykonawca od niego chce. 
W naszej pracowni nie można zamówić samych wizualizacji. Przygotowujemy je w ramach tworzonych przez nas projektów wnętrz. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w odpowiedzi na pytanie Dlaczego jest u was tak drogo?

Najlepiej czujemy się projektując wnętrza prywatne w średnim i wysokim standardzie wykończenia. Nie sprawdzimy się jako partner do projektów budżetowych mieszkań na wynajem. 
Jeżeli chodzi o wnętrza komercyjne, to nie jest to nasza kluczowa działalność. Mieliśmy przyjemność projektować wnętrza cukierni w Łańcucie a także saloniki w strefie VIP lotniska Jasionka w Rzeszowie. 
Jeżeli będziecie Państwo zainteresowani współpraca przy projekcie wnętrz komercyjnych, proszę o kontakt z naszą pracownią, może uda się nam dojść do porozumienia.

Zdarza się nam odbierać telefony od Państwa z takimi pytaniami. Mamy przekonanie, że w przypadku branży związanej z projektowaniem wnętrz, klienci rzadko mają świadomość istniejących różnic w ofercie, sposobie obsługi klienta i zakresie udzielanego wsparcia na etapie realizacji prac wykończeniowych. Według nas cześć klientów ma przekonanie, że w każdej pracowni zostaną obsłużeni tak samo. 
Okazuje się jednak, że istnieją spore różnice w ofercie pracowni i projekt wnętrz w zależności od pracowni może znaczyć zupełnie coś innego. Podczas dokonywania wyboru sugerujemy zwrócić uwagę na realizacje danej pracowni (musza się Państwu podobać), załogę pracowni (jeżeli pracuje tam więcej niż jedna osoba, to zazwyczaj ktoś będzie mógł szybko pomóc jeżeli pojawią się pytania na etapie prac wykończeniowych) oraz co otrzymacie Państwo w cenie usługi (np. na podstawie wizualizacji ciężko jest wycenić i wykonać meble na wymiar).
Inwestując nieco wyższą kwotę w dobrej jakości usługę (zazwyczaj projekt wnętrz nie kosztuje więcej niż 2% wartości zakupu nieruchomości i jej urządzenia) otrzymacie Państwo większe wsparcie a przez to więcej spokoju.

Nasza pracownia przyjmuje tylko i wyłącznie płatności bezgotówkowe. Oznacza to, że za usługę zapłacisz przelewem na podstawie wystawionej przez nas faktury. W przyszłości planujemy także uruchomić płatności OnLine i karta płatniczą.

Zapraszamy do sekcji Oferta, w której znajdziecie informacje o naszym zespole, zdobytych nagrodach. Na dole tej strony znajdziecie Państwo także wypowiedzi naszych klientów z ankiety przeprowadzonej w 2018 roku. Proszę sprawdzić także nasze aranżacje wnętrz i zdecydować, czy jesteśmy godni zaufania. 

Tak, można zamówić wyższy pakiet współpracy z pracownią Viva Design w dowolnym momencie. Jeżeli zrobicie to do momentu zakończenia prac na pierwszym etapie, to dopłacicie Państwo tylko różnicę w cenie do wyższego pakietu.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo na współpracę w ramach wyższego pakietu po zakończeniu prac nad pierwszym etapem projektu, to cena będzie wyższa ze względu na podpisane umowy z innymi klientami. W obu przypadkach nie gwarantujemy podjęcia się pracy nad zwiększonym zakresem projektu w terminach oczekiwanych przez Państwa. 

Usługa nadzoru autorskiego polega na stałym nadzorze architekta lub projektanta wnętrz nad realizowanym projektem wnętrz. Sprawdza on na budowie jakość prac wykonanych przez ekipy wykończeniowe a także ich zgodność z projektem. 
W pakiecie Projekt pod klucz, usługa ta jest wliczona w cenę. W przypadku Projektu kompleksowego można ją kupić za dopłatą.
W przypadku pozostałych pakietów nie ma możliwości dokupienia usługi nadzoru autorskiego. Możesz wykupić usługę konsultacji z dojazdem na na budowę. 

Przygotowaliśmy nasz cennik w taki sposób, aby pakiety posiadały optymalnie dobrany zakres usług. W usługa nadzoru autorskiego jest wliczona w cenę tylko i wyłącznie pakietu Projekt pod klucz. Nie ma możliwości aby zrezygnować z tej usługi w tym pakiecie, ponieważ uniemożliwiłoby to nam bieżące monitorowanie postępów prac wykończeniowych na budowie. 

Wybrane artykuły

Być może zainteresują Cię poniższe artykuły z naszego bloga projektanta wnętrz.