Jak wygląda proces projektowania wnętrz?

Wybierz pozycję z menu na górze strony lub wpisz czego szukasz:

Przeczytaj jak wygląda proces projektowania wnętrz w pracowni Viva Design z Rzeszowa.

Proces projektowania wnętrz – etapy

W pracowni Viva Design, proces projektowania wnętrz składa się z czterech etapów. Omówimy teraz każdy z nich, aby wyjaśnić jakie czynności wykonywane są przez pracownię a jakie przez klienta. Pracownia Viva Design powstała w 2009 roku i mamy bogate doświadczenie w tworzeniu projektów w regionie Rzeszowa i w innych miastach Polski. Mieliśmy także przyjemność realizować inwestycje poza granicami Polski w Norwegii oraz Szwecji, gdzie wraz z projektem zorganizowaliśmy dostawę wszystkich materiałów wykończeniowych wraz z transportem. W przypadku klientów mieszkających poza Rzeszowem istnieje możliwość projektowania wnętrz zdalnie – On Line.

Jeżeli jakiekolwiek określenie użyte w niniejszym artykule byłoby dla Państwa niezrozumiałe, zachęcam do zapoznania się z artykułem w którym omawiamy elementy składające się na projekt wnętrz w Viva Design. Aby przeczytać artykuł, proszę kliknąć TUTAJ. 
Diagram na którym przedstawiono jak wygląda proces projektowania wnętrz w pracowni Viva Design z Rzeszowa

Proces projektowania wnętrz – Etap 0: Przygotowanie oferty

Przed skontaktowaniem się z pracownią, zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą pracowni projektowania wnętrz Viva Design, wystarczy kliknąć TUTAJ. Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami naszych klientów na temat współpracy z pracownią projektowania wnętrz Viva Design z Rzeszowa – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeżeli będziecie Państwo zainteresowani współpracą, proszę o kontakt z nasza pracownią poprzez e-mail, telefon lub osobiste spotkanie (prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie takiego spotkania). Aktualne dane kontaktowe znajdziecie Państwo na stronie: Kontakt z Viva Design – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Prosimy, aby podczas pierwszego kontaktu przesłali Państwo do pracowni Viva Design układ (plan) pomieszczeń których wnętrza chcecie Państwo zaprojektować wraz z ich powierzchnią oraz kilka zdjęć z inspiracjami wnętrz jakie się Państwu podobają. Pomoże to nam właściwie oszacować zakres prac do wykonania przez naszą pracownię a także styl w jakim chcecie Państwo urządzić swoje wnętrza.

Na podstawie przesłanych informacji przygotujemy dla Państwa ofertę. Zazwyczaj udaje się ją nam wysłać do Państwa najpóźniej następnego dnia roboczego. Gdybyście Państwo nie otrzymali od nas odpowiedzi, proszę ponowić kontakt – najlepiej telefonicznie. Niestety często zdarza się, że wiadomości trafiają do folderu Spam i może potrwać kilka dni zanim je odczytamy. Jeżeli oferta będzie dla Państwa interesująca, zazwyczaj sugerujemy aby umówić niezobowiązujące spotkanie w naszym biurze. Dzięki temu będziemy mieli okazję się poznać a Państwu po takim spotkaniu łatwiej będzie podjąć decyzję o współpracy. Proces projektowania wnętrz rozpoczyna się w momencie gdy zdecydujecie się Państwo na współpracę.

Proces projektowania wnętrz – Etap 1: Projekt funkcjonalny

Współpraca z pracownią Viva Design zaczyna się od podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki w wysokości ustalonej w umowie. Po podpisaniu umowy spotykamy się z Państwem na tak zwanej rozmowie inicjującej, podczas której rozmawiamy na temat Państwa oczekiwań odnośnie charakteru projektowanych wnętrz a także ustalamy z Państwem budżet projektu. Zazwyczaj takie spotkanie odbywa się w momencie podpisania umowy lub podczas wykonywania przez nas pomiarów wnętrz (o czym będzie mowa w dalszej części tekstu).
Na podstawie przeprowadzonej rozmowy, przygotowujemy dla Państwa projekt funkcjonalny wnętrz 3D. Po jego przygotowaniu zapraszamy Państwa na spotkanie podczas którego prezentujemy przygotowaną koncepcję. Z naszych doświadczeń wynika, że zazwyczaj klienci są zachwyceni przedstawionym pomysłem i jedynie w niektórych przypadkach potrzebne są drobne korekty projektu funkcjonalnego. Po spotkaniu omawiane projekty dostępne są na Państwa dedykowanym koncie, do którego macie Państwo dostęp 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu. Możecie Państwo udzielać dostęp do folderu swoim znajomym, rodzinie lub wykonawcom. Klikając TUTAJ można obejrzeć jak wygląda komplet projektów, wizualizacje oraz zestawienie materiałów dla nagrodzonego mieszkania o powierzchni 130 m2 w Warszawie.

Po akceptacji przez Państwa projektu funkcjonalnego, przygotowujemy projekty dla wykonawców: projekt elektryki, projekt hydrauliki, projekt ścian dodawanych i usuwanych a także projekt dla specjalisty wykonującego zabudowy gipsowo – kartonowe (sufity, ściany działowe). Po przygotowaniu przez nas projektów, spotykamy się z Państwem, aby omówić zaproponowane rozwiązania. Po akceptacji przez Państwa projektów przygotowujemy dla Państwa teczkę z projektami w wersji papierowej, aby można ją było przekazać wykonawcom. W tym momencie prace w ramach etapu 1 projektu kończą się i rozliczamy się z Państwem za pracę wykonaną w etapie 1.

Proces projektowania wnętrz – Etap 2: Materiały

Na podstawie rozmowy przeprowadzonej z Państwem w pierwszym etapie oraz określonego przez Państwa budżetu projektu przygotowujemy dla Państwa propozycje materiałów do wykorzystania przy urządzaniu projektowanych wnętrz. Ponieważ szanujemy Państwa czas, dlatego staramy się pozyskać jak najwięcej próbek materiałów i przywieźć je do naszego biura. Klientów współpracujących z nami w trybie On Line zawsze zachęcamy do tego, znaleźli w swoim kalendarzu odpowiadający im termin i przyjechali do nas. Po tym spotkaniu zyskujecie Państwo spokój, że w Państwa projekcie wnętrz zostaną zastosowane odpowiednie dla Państwa materiały wykończeniowe. Zdarzało się nam także spotkać się z klientem w jego miejscu zamieszkania lub „w połowie drogi”. W takiej sytuacji zabieramy zaproponowane materiały ze sobą.

Prezentacja materiałów odbywa się w formie tak zwanych moodboardów na których widać ujęcie wnętrza oraz wszystkie elementy wyposażenia jakie zostaną użyte w tym pomieszczeniu. Jednocześnie dostępne w biurze materiały są pokazywane przez nas. Macie Państwo możliwość sprawdzenia zestawień kolorystycznych (np. kolor podłogi z kolorem mebli i farbą na ścianie) a także dotknięcia zaproponowanych materiałów i upewnienia się, czy ich struktura Państwu odpowiada.

Po akceptacji przez Państwa materiałów, rozliczamy się za pracę wykonana przez nas w Etapie 2. W praktyce zdarza się, że materiały mogą zostać przez nas zmienione po przygotowaniu wizualizacji (względy estetyczne), po przygotowaniu kosztorysu inwestycji (przekroczenie budżetu) lub na etapie realizacji (towar przestaje być dostępny). W każdym przypadku taka zmiana jest konsultowana z Państwem i to Państwo na podstawie naszych sugestii podejmujecie ostateczną decyzję.

Proces projektowania wnętrz – Etap 3: Wizualizacje

Na podstawie zaakceptowanego w etapie 1 projektu funkcjonalnego oraz zaakceptowanych w etapie 2 materiałów, przygotowujemy dla Państwa wizualizacje dla wybranych przez Państwa pomieszczeń. Ilość wizualizacji jakie mamy przygotować, jest ustalana w umowie. Na tym etapie możecie Państwo także zlecić nam wykonanie dodatkowych wizualizacji (za dodatkową opłatą określoną w umowie). Po przygotowaniu i akceptacji wizualizacji, przygotowujemy dla Państwa pozostałe projekty dla wykonawców. Szczegółowe informacje na temat projektów przygotowywanych przez pracownię Viva Design znajdziecie Państwo w TYM artykule. Aby go przeczytać – proszę kliknąć TUTAJ. Po przygotowaniu projektów dla wykonawców, spotykamy się z Państwem aby je omówić. Najwięcej czasu spędzamy na omawianiu projektów mebli na wymiar, aby upewnić się, czy wnętrza szaf spełnią Państwa potrzeby. Jak zwykle po spotkaniu omawiane projekty są dostępne na Państwa dedykowanym koncie, do którego macie Państwo dostęp 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu. Możecie Państwo udzielać dostęp do folderu swoim znajomym, rodzinie lub wykonawcom. Klikając TUTAJ można obejrzeć jak wygląda komplet projektów, wizualizacje oraz zestawienie materiałów dla nagrodzonego mieszkania o powierzchni 130 m2 w Warszawie.

Po przygotowaniu i akceptacji dokumentacji dla wykonawców, drukujemy dla Państwa projekty etapu 3 i przekazujemy je Państwu w formie teczki. W tym momencie dysponujecie Państwo kompletem projektów, zarówno w wersji elektronicznej jak oraz papierowej i możecie Państwo przekazać kompletną dokumentację do wykonawców w celu dokończenia prac wykończeniowych. Po akceptacji przez Państwa wizualizacji przygotowywane jest przez nas szczegółowe zestawienie materiałów w Excel, zawierające opis produktu, jego kod, potrzebną ilość oraz miejsce gdzie taki produkt możecie Państwo kupić. Dla naszych klientów pozyskujemy także wyceny od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu możemy oszacować rzeczywisty budżet potrzebny na wykończenie wnętrz i w razie potrzeby poszukać oszczędności.

Po przygotowaniu dla Państwa wizualizacji, projektów dla wykonawców i zestawienia materiałów (bez wycen) rozliczamy się z Państwem za naszą pracę wykonaną w ramach etapu 3 projektu.

Proces projektowania wnętrz – Etap 4: Nadzór

W ramach opłaty za przygotowanie projektu, przez określony w umowie czas, Państwo oraz Państwa wykonawcy mogą konsultować się z nami w przypadku pojawienia się wątpliwości na etapie wykonywania prac wykończeniowych. konsultacje udzielane są telefonicznie, mailowo oraz u nas w biurze. Za dodatkową opłatą, możecie Państwo wykupić usługę oferującą nasze większe wsparcie na etapie realizacji prac wykończeniowych:

a) Dojazdy na budowę – oferujemy Państwu możliwość zakupienia pojedynczych oraz pakietu dojazdów na budowę. W trakcie wizyty na budowie możemy weryfikować jakość oraz zgodność wykonanych prac z projektem oraz pomagać w razie wystąpienia problemów.

b) Nadzór „pod klucz” – w ramach tego wariantu przez czas określony w umowie przejmujemy wszystkie zadania dotyczące kontaktu z wykonawcami i dostawcami a także koordynację ich prac. Państwo akceptujecie projekty i budżet projektu, otrzymujecie od nas zdjęcia z postępów prac a następnie wykonujecie przelewy za dostarczone towary oraz wykonane usługi. Po zakończeniu prac, wprowadzacie się Państwo do urządzonych wnętrz.

Sposób rozliczenia za usługę nadzoru określony jest w umowie.

Proces projektowania wnętrz – zakończenie

Jeżeli zainteresował Państwa ten artykuł, proszę kliknąć TUTAJ, aby przeczytać pozostałe artykuły przygotowane w ramach Akademii Viva Design.

Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć naszych realizacji oraz projektów. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć nasze portfolio.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z pracownią projektowania wnętrz Viva Design, to zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji na temat dostępnych pakietów współpracy. Kliknij TUTAJ aby przejść do strony: Projektowanie wnętrz cennik

W razie pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

Udostępnij artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Kategorie Bloga

FAQ

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania