Zdjęcie salonu domu szeregówka w Rzeszowie, widok na sofę Sits Ohio, stolik kawowy Avio Biały Jesion, dywan grace line design, szafki wiszące z białymi frontami, półka na dekoracje, projektant wnetrz, Rzeszow, pod klucz, Krakow, architekt wnętrz, interior design
27
Sty

Z jakich etapów składa się projektowanie wnętrz

W tym artykule przedstawiamy proces projektowania wnętrz w naszej pracowni.

Z jakich etapów składa się projektowanie wnętrz

W pracowni projektowania wnętrz Viva Design, proces projektowania wnętrz składa się z czterech etapów. Omówimy teraz każdy z nich, aby wyjaśnić jakie czynności wykonywane są przez pracownię a jakie przez klienta.

Jeżeli jakiekolwiek określenie użyte w niniejszym artykule byłoby dla Państwa niezrozumiałe, zachęcam do zapoznania się z artykułem dostępnym na naszym blogu – proszę kliknąć TUTAJ. 

Etapy

Etap 0: Przygotowanie oferty

Współpraca zaczyna się od kontaktu klienta z pracownią poprzez e-mail, telefon lub osobiste spotkanie. Jeżeli dysponujecie Państwo czasem, warto spotkać się z nami osobiście. Jest to bardzo dobra okazja do tego, aby poznać osoby z którymi będziecie Państwo współpracować oraz zadać pytania, które Państwa interesują.

Przed skontaktowaniem się z pracownią, zachęcamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronie Internetowej, które znajdziecie Państwo na TEJ stronie.

Sugerujemy aby podczas pierwszego kontaktu przesłali Państwo do pracowni rzuty (plan) pomieszczeń których wnętrza chcecie Państwo zaprojektować. Pomoże to we właściwym oszacowaniu zakresu prac jakie muszą zostać wykonane przez pracownię.

Na zakończenie zazwyczaj otrzymacie Państwo od nas szybką na temat kosztów przygotowania projektu lub szczegółową ofertę. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na współpracę, to od tej chwili rozpocznie właściwy proces projektowania.

Etap 1: Projekt funkcjonalny

W przypadku pracowni Viva Design współpraca zaczyna się od podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki w wysokości ustalonej w umowie. Po podpisaniu umowy spotykamy się z Państwem, aby porozmawiać na temat Państwa oczekiwań odnośnie charakteru projektowanych wnętrz. Na podstawie przeprowadzonej rozmowy, przygotowujemy dla Państwa projekt funkcjonalny wnętrz 3D. Następnie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie podczas którego prezentujemy przygotowaną koncepcję. Na podstawie uwag przekazanych przez Państwa, przygotowujemy finalną wersje projektu. Po jej akceptacji przez Państwa, przygotowujemy projekty dla wykonawców: elektryka, hydraulika oraz specjalisty wykonującego zabudowy gipsowo – kartonowe (sufity, ściany działowe). Każdy projekt jest omawiany z Państwem i po jego akceptacji, możecie Państwo rozpoczynać prace wykończeniowe. W tym momencie prace w ramach etapu 1 projektu kończą się i rozliczamy się z Państwem za ten etap.

Etap 2: Materiały

Na podstawie rozmowy przeprowadzonej z Państwem w pierwszym etapie oraz określonego przez Państwa budżetu projektu przygotowujemy dla Państwa propozycje materiałów do wykorzystania przy urządzaniu projektowanych wnętrz. W miarę możliwości przywozimy proponowane materiały do naszego biura lub zapraszamy Państwa na spotkanie do rekomendowanych przez nas dostawców. Dzięki temu będziecie mogli Państwo dotknąć proponowanych materiałów i upewnić się, czy będą dla Państwa odpowiednie. Wybrane w tym etapie materiały możecie Państwo zmienić po przygotowaniu przez nas wizualizacji lub na etapie urządzania wnętrz. Po akceptacji przez Państwa materiałów do wizualizacji, rozliczamy się za ten etap.

Etap 3: Wizualizacje

Na podstawie zaakceptowanego w etapie 1 projektu funkcjonalnego oraz zaakceptowanych w etapie 2 materiałów, przygotowujemy dla Państwa wizualizacje dla wybranych przez Państwa pomieszczeń. Wizualizacje dla części pomieszczeń wykonane zostaną w ramach umowy. W każdej chwili możecie Państwo zlecić wykonanie dodatkowych wizualizacji (za dodatkową opłatą) lub zdecydować o tym, że wybrane wizualizacje mają być w jakości fotograficznej (za dodatkową opłatą). Po przygotowaniu i akceptacji wizualizacji, przygotowujemy dla Państwa pozostałe projekty dla wykonawców. Szczegółowe informacje na temat projektów przygotowywanych przez pracownię Viva Design znajdziecie Państwo w TYM artykule.

Po przygotowaniu i akceptacji dokumentacji dla wykonawców, rozliczamy się z Państwem za kolejny etap projektu. W tym momencie możecie Państwo przekazać kompletną dokumentację do wykonawców w celu dokończenia prac wykończeniowych. Po akceptacji przez Państwa wizualizacji przygotowywane jest przez nas zestawienie materiałów, tak aby zawierało finalnie wybrane przez Państwa materiały, które będziecie mogli Państwo zamówić u dostawców. Jeżeli będą Państwo zainteresowani, możemy polecić sprawdzonych dostawców oraz wykonawców, jednak to zawsze Państwo podejmujecie finalną decyzję o podjęciu współpracy.

Etap 4: Nadzór

W ramach opłaty za przygotowanie projektu, przez określony w umowie czas, Państwo oraz Państwa wykonawcy mogą konsultować się z nami w przypadku pojawienia się wątpliwości na etapie wykonywania prac wykończeniowych. konsultacje udzielane są telefonicznie, mailowo oraz u nas w biurze. Za dodatkową opłatą, możecie Państwo wykupić usługę oferującą nasze większe wsparcie na etapie realizacji prac wykończeniowych:

a) Dojazdy na budowę – oferujemy Państwu możliwość zakupienia pojedynczych oraz pakietu dojazdów na budowę. W trakcie wizyty na budowie możemy weryfikować jakość oraz zgodność wykonanych prac z projektem oraz pomagać w razie wystąpienia problemów.

b) Nadzór „pod klucz” – w ramach tego wariantu przez czas określony w umowie przejmujemy wszystkie zadania dotyczące kontaktu z wykonawcami i dostawcami a także koordynację ich prac. Państwo akceptujecie każdy wydatek a następnie płacicie za dostarczone towary oraz wykonane usługi. Po zakończeniu prac, wprowadzacie się Państwo do urządzonych wnętrz.

Sposób rozliczenia za usługę nadzoru określony jest w umowie.

Zakończenie

Jeżeli interesują Państwa podobne tematy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami publikowanymi w cyklu „Akademia Viva Design” na naszym blogu.